Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rowerem po Polsce Wschodniej

Kolejny krok w kierunku powstania trasy rowerowej łączącej regiony Polski Wschodniej. Samorząd Warmii i Mazur ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji ścieżki w powiatach kętrzyńskim, węgorzewskim i gołdapskim.

Zwycięzca przetargu zweryfikuje zaproponowany przebieg trasy rowerowej, przygotuje kompletną dokumentację techniczną inwestycji oraz uzyska potrzebne uzgodnienia i pozwolenia. Chodzi nie tylko o prace budowlane na trasie, ale też stworzenie miejsc obsługi rowerzystów oraz odpowiednie oznakowanie.

To trzeci i ostatni przetarg tego typu na Warmii i Mazurach. Wcześniejsze dotyczyły powiatów bartoszyckiego i lidzbarskiego oraz braniewskiego i elbląskiego, a także miasta Elbląga.

Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej to pięć projektów regionalnych, które utworzą spójny szlak biegnący przez pięć województw: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie. Będzie on prowadził przez atrakcyjne obszary m.in. miejsca cenne przyrodniczo, zabytki, ważne węzły komunikacyjne. (gol/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rower, szlak rowerowy
Kolarze nie będą się nudzili

Mimo powrotu zimy, elbląscy rowerzyści mają już gotowy kalendarz imprez rowerowych na ten rok. Będzie więcej coraz bardziej popularnych alleycatów, czyli miejskich wyścigów z mapą w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV