Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rosomaki dotarły do Braniewa. To element ćwiczeń DRAGON

Fot. M. Wiśniewska

Rosomaki ze Szczecina pojawiły się w Braniewie. Żołnierze z 12. Brygady Zmechanizowanej przyjechali na Warmię i Mazury wraz ze swoim sprzętem.

O sprzęcie, jakim na co dzień dysponuje jednostka, opowiadał ppor. Patryk Scheppler z 12. Brygady zmechanizowanej ze Szczecina.

Przyjechaliśmy do Braniewa z 5 rosomakami w ramach ćwiczenia Dragon. Rosomaki to podstawowe wyposażenie 12. Brygady Zmechanizowanej. Są to kołowe transportery, opancerzone, które zastąpiły bojowe wozy piechoty.

Mieszkańcy Braniewa oraz powiatu braniewskiego sprzęt mogli obejrzeć na placu przy Zespole Szkół Budowlanych oraz przed Bazyliką mniejszą.

W ćwiczeniach Dragon-21 udział bierze około 9,5 tysiąca żołnierzy. Zajęcia odbywają się niemal w całej Polsce. Wojska działają na lądzie, morzu, w powietrzu oraz cyberprzestrzeni. Głównymi ćwiczącymi są żołnierze z 16. i 18. Dywizji Zmechanizowanej.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

00:00 / 00:00

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Szczecin, Dragon-21, 12. Brygada Zmechanizowana
Transporter „Rosomak” i moździerze „Rak”. Mieszkańcy Morąga podziwiali nowoczesny sprzęt wojskowy

Kołowy transporter opancerzony "Rosomak", moździerze "Rak", artyleryjski wóz dowodzenia czy wóz łączności - między innymi taki sprzęt wojskowy obejrzeli mieszkańcy Morąga. 12. Brygada Zmechanizowana, która na...

Zamknij
RadioOlsztynTV