Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rośnie poziom wód na Żuławach

Na Żuławach i w Zalewie Wiślanym wciąż rośnie poziom wód. Ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia obowiązuje do godziny 22:00.

Wody przybywa w jeziorze Druzno. Dane z wodowskazu w Żukowie wskazują, że do stanu alarmowego brakuje 2. centymetrów. W Dolnej Kępie na Nogacie stan ostrzegawczy przekroczony jest o 15 centymetrów i do stanu alarmowego brakuje 5. centymetrów.

Dokładnie tylu centymetrów brakuje też do stanu ostrzegawczego na rzece Elbląg w Elblągu. Wodowskaz w Tolkmicku wskazuje, że przestało przybywać wody w Zalewie Wiślanym. Obecnie jest ona około 20. centymetrów poniżej stanu ostrzegawczego. Rośnie poziom wody w Pasłęce, ale wodowskaz w Braniewie wskazuje, że do stanu ostrzegawczego brakuje ponad 70. centymetrów.

Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez służby kryzysowe miejscowych samorządów oraz Wody Polskie. Ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia obowiązuje do godziny 22:00.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Żuławy, Zalew Wiślany
Nie chcą bezczynnie czekać. Zdeterminowani samorządowcy i politycy tworzą program dla Żuław

W jaki sposób zabezpieczyć Żuławy przed powodzią? Odpowiedzi na to pytanie próbowali znaleźć uczestnicy specjalnie zorganizowanego spotkania w Markusach koło Elbląga. Inicjatorem rozmów lokalnych samorządowców, władz...

Zamknij
RadioOlsztynTV