Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rośnie liczba właścicieli aut, którzy nie wykupili obowiązkowego ubezpieczenia OC

Wzrosła liczba właścicieli pojazdów mechanicznych bez obowiązkowego ubezpieczenia OC. Z danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego wynika, że w 2020 roku wystawiono blisko 200 tysięcy wezwań do zapłat.

To oznacza wzrost o 58 procent w porównaniu do roku 2019.

– Trzech na czterech nieubezpieczonych to mężczyźni – mówi Damian Dziąber z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Najwięcej wezwań wysłano do kierowców z dużych miast, co nie potwierdza tezy, jakoby pandemia utrudniała opłacenie składek. Możliwości opłacenia składek jest wiele, chociażby przez internet. Trudno uwierzyć w tłumaczenia nieubezpieczonych, że w pandemii mieli utrudniony kontakt z agentami czy z placówkami, gdzie można opłacić OC.

Eksperci od ubezpieczeń przypominają, że obecnie składkę można opłacić praktycznie bez wychodzenia z domu, w trakcie rozmowy z agentem przez telefon czy on line.

Brak ważnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej nawet przez jeden dzień może mieć poważne konsekwencje dla kierowcy. W przypadku spowodowania kolizji może zostać on obciążony wszystkimi kosztami takiego zdarzenia.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za IAR

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samochód, oc
Zablokowana krajowa 16 w Mrągowie. Utrudnienia się zakończyły

W Mrągowie zablokowana była najważniejsza arteria Warmii i Mazur - trasa krajowa nr 16. Na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie między rondem Kresowiaków a ulicą Szkolną osobowe auto...

Zamknij
RadioOlsztynTV