Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rośnie liczba ofert pracy w regionie. Które branże szukają pracowników?

Ponad 51 tysięcy zarejestrowanych bezrobotnych w regionie i ponad 10-procentowa, najwyższa w kraju, stopa bezrobocia – to najnowsze dane Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie. Są też dobre informacje – znacząco rośnie liczba nowych ofert pracy. 

– Jest to związane z porą roku, ale także z odmrażaniem kolejnych branż podczas pandemii – mówi Zdzisław Szczepkowski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie.

Możemy mówić o pracach sezonowych, w takich branżach jak gastronomia, hotelarstwo, rolnictwo, budownictwo

– Pracowników szukamy cały czas – mówi Bożena Dembicka z firmy rekrutującej chętnych do pracy:

Poszukujemy pracowników do magazynu odzieżowego, pracowników produkcji i operatorów wózka widłowego, którzy będą pracować zakładzie przetwórstwa warzyw. Potrzebujemy kilkadziesiąt osób.

00:00 / 00:00

Najwięcej ofert czeka na budowlańców i pomocników w pracach sezonowych, i tu znacząco wzrosła liczba ofert przeznaczonych dla cudzoziemców- dodaje Zdzisław Szczepkowski.

Rok temu w pierwszym kwartale oświadczeń o zamiarze zatrudnienia cudzoziemców było na Warmii i Mazurach 9 tysięcy, w tym roku już ponad 25 tysięcy.

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy/AN

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, urząd pracy, pracownik, praca sezonowa
Urzędnicy w Ełku wracają do pracy

Po kilku miesiącach przerwy drzwi ełckich urzędów zostały otwarte. Bezpośrednią obsługę interesantów wznowił urząd miejski i starostwo powiatowe.  Starostwo i urząd miejski mieszczą się w jednym...

Zamknij
RadioOlsztynTV