Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rośnie liczba kąpielisk na Warmii i Mazurach. Podczas tegorocznych wakacji będzie ich ponad 50

Fot. B. Świerkowska-Chromy

Wymusiła to nowelizacja ustawy prawo wodne. Oprócz kąpielisk będzie można zakładać tzw. miejsca okazjonalnie wykorzystane do kąpieli.

Dla gmin jest to jednak nieopłacalne, bo jak mówi Małgorzata Sztomberska z wojewódzkiej stacji Sanepidu w Olsztynie, te okazjonalne mogą działać tylko 30 dni.

W związku z tym gminy otwierają kąpieliska. Na Warmii i Mazurach jest ich już łącznie 34. W ubiegłym roku było ich tylko 11. Kąpielisko łączy się z większym bezpieczeństwem plażowiczów: są tam ratownicy i częściej badana jest woda.

W połowie czerwca plażowicze mogą liczyć na otwarcie kąpielisk w: Kruklankach, Olsztynie, Ostródzie, Wałdowie i Wielochowie. Z kolei pod koniec czerwca otwarte zostaną kąpieliska między innymi w: Lidzbarku, Ełku, Giżycku, Rynie, Pięknej Górze, Iławie, Olecku, Tłokowie, Kikitach, Bogaczewie, Szczytnie.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Fot. Łukasz Węglewski

Autor: D.Grzymska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypoczynek, gmina, woda, jezioro, plaża, kąpielisko
Woda w mazurskich jeziorach ciepła jak nigdy. Sprawdź, gdzie temperatura jest najwyższa

Mamy początek czerwca - a temperatura wody w akwenach jest już porównywalna, lub wyższa, niż w czasie wakacji. Najcieplejszą wodę w północno-wschodniej  Polsce ma jezioro Śniardwy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV