Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rosnące ceny i regionalny lockdown w audycji My, Wy, Oni

Gośćmi Andrzeja Piedziewicza w audycji My, Wy, Oni byli przedstawiciele związków zawodowych oraz organizacji pracodawców.

Z zaproszenia skorzystali:

ze strony związków:

  • Wojciech Kowalski – NSZZ Solidarność
  • Jarosław Szunejko – OPZZ

ze strony pracodawców:

  • Rafał Laskowski – konfederacja Lewiatan
  • Wiesław Łubiński – Business Centre Club

Wciąż rosnące ceny
W czerwcu inflacja wyniosła 4,4 procent. (w maju wynosiła 4,7 procent). Jak to wpływa na sytuację pracodawców w regionie, a także ich pracowników? Co zrobić? Bo jedyną metodą ograniczania inflacji jest podnoszenie stóp procentowych przez Narodowy Bank Polski, tyle że to jednocześnie utrudnia dostęp do kredytu i może spowalniać wzrost gospodarczy.

W lipcu odbyło się posiedzenie Rady Dialogu Społecznego, na którym dyskutowano m.in. o płacach, także w budżetówce. Porozumienia z rządem nie ma, ale i związki zawodowe, i organizacje pracodawców wskazywały na tym posiedzeniu, że pensje w sferze budżetowej powinny rosnąć.

Emerytury stażowe
Czy faktycznie jest szansa na uchwalenie emerytur stażowych?

Szczepienia
Przedstawiciele rządu mówią o obawach przed kolejnym wzrostem zachorowań na COVID-19 i sugerują, że może pojawić się nowy lockdown, przy czym różnicowany regionalnie, a tym, co ma decydować o objęciu regionem restrykcjami, ma być poziom wyszczepienia. Dobry pomysł?

Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Niebojewska za A. Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Na jeziorze Ukiel wywróciła się łódź, którą płynęło dwóch mężczyzn z dziećmi

Gwałtowny wiatr doprowadził do wywrotki łódki na jeziorze Ukiel w Olsztynie. Policyjni wodniacy wydobyli z wody dwóch mężczyzn i dwoje dzieci. Do zdarzenia doszło w niedzielę...

Zamknij
RadioOlsztynTV