Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Rosja wnosi o ekstradycję Aslana A.

Policjanci CBŚ ujęli członków grupy przestępczej czeczeńsko-polskiej, zatrzymani wywodzą się z olsztyńskiego środowiska zawodników MMA. Fot. KWP

Aslan A. – pochodzący z Czeczenii zawodnik MMA – powinien zostać wydany Rosjanom – uważa olsztyńska prokuratura. We wtorek (14.10.) wysłała do sądu wniosek o pozytywne zaopiniowanie prośby o ekstradycję mężczyzny.

Czeczen został zatrzymany pod koniec sierpnia wraz z trzema innymi osobami, śledczy zarzucali im udział w grupie przestępczej, zajmującej się m.in. wymuszaniem haraczy. W ubiegłym miesiącu do prokuratury wpłynął jednak wniosek o ekstradycję mężczyzny do Rosji. Według rosyjskich organów ścigania, 6 lat temu popełnił on morderstwo w Kaliningradzie, a później ukrył się w Polsce pod zmienionym nazwiskiem. Jego obrońcy twierdzą, że to oskarżenie jest nieprawdziwe, a Rosjanie ścigają Aslana A. z powodu jego udziału w walkach w Czeczenii.

Jak mówi prokurator Zbigniew Czerwiński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, strona rosyjska przekazała wszystkie dokumenty wymagane przez międzynarodową konwencję o ekstradycji i nie ma powodu, by ją wstrzymywać.

Teraz sprawą ekstradycji Aslana A. zajmie się Sąd Okręgowy w Olsztynie, a ostateczną decyzję w tej sprawie wyda Ministerstwo Sprawiedliwości. (apiedz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w MMA, aslan, czeczeni
Aslambek S. opuścił areszt tymczasowy

Znany zawodnik MMA został aresztowany pod koniec sierpnia wraz z trzema innymi osobami. Prokuratura zarzuciła im udział w grupie przestępczej, która miała zajmować się wymuszaniem haraczy....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV