Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rosja rozmieści dodatkowe rakiety w Kaliningradzie

Iskander to lądowy pocisk balistyczny krótkiego zasięgu na mobilnej platformie z wyrzutnią. Fot. Wikipedia

W Kaliningradzie rozmieszczone zostaną dodatkowe systemy rakietowe S-400 i Iskander. Według agencji Ria Novosti jest to odpowiedź Moskwy na rozbudowę w Europie elementów tarczy antyrakietowej.

Rosyjscy dziennikarze powołują się na wypowiedź szefa senackiej komisji obrony Wiktora Ozierowa. Deputowany Rady Federacji oświadczył, że agresywna polityka NATO zmusza Moskwę do wzmocnienia własnej obrony powietrzno – kosmicznej. Wskazał między innymi na rozmieszczenie dodatkowych systemów rakietowych w południowych i zachodnich regionach Rosji oraz stworzenie nowych formacji wojskowych.

– W charakterze środków odwetowych przeciwko tego typu zagrożeniom będziemy zmuszeni wzmocnić system obrony, zastosować dodatkowe środki i siły dla ochrony znajdujących się tam obiektów i punktów dowodzenia – cytuje wypowiedź szefa senackiej komisji obrony agencja Ria Novosti. Wiktor Ozierow wskazał między innymi na rozmieszczenie w obwodzie kaliningradzkim kompleksów rakietowych S-400 i Iskander.

Rosyjski senator dodał, że Moskwa sprzeciwiała się rozbudowie w Europie elementów tarczy antyrakietowej, obawiając się ich przekształcenia z systemu obronnego w ofensywny. Przy okazji agencja Ria Novosti przypomniała, że jeden z obiektów, który uznawany jest za zagrożenie dla bezpieczeństwa Rosji powstał już w Rumunii, a drugi budowany jest w Polsce.

 

(iar/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kaliningrad, Obwód Kaliningradzki, Rosja, Iskander
Polska i Rosja podpisały porozumienie ws. samochodowych przewozów towarowych

Porozumienie podpisano podczas posiedzenia polsko – rosyjskiej komisji mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych, które odbyło się w środę w Krakowie. Rozmowom przewodniczyli wiceminister infrastruktury i budownictwa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV