Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rosja modernizuje instalacje militarne w Kaliningradzie. Telewizja CNN publikuje i analizuje zdjęcia satelitarne

Telewizja CNN opublikowała zdjęcia satelitarne modernizowanych instalacji militarnych w obwodzie kaliningradzkim

Według amerykańskiej telewizji, Rosjanie budują między innymi dziesiątki nowych bunkrów w rejonie Primorska w obwodzie kaliningradzkim.

Opublikowane przez CNN fotografie pochodzą od izraelskiej firmy ImageSat International. Zostały wykonane między 19 lipca a 1 października.

Zdjęcia wskazują na to, że Rosjanie modernizują cztery obiekty wojskowe w Kaliningradzie. Jest wśród nich między innymi baza, w której Rosjanie składują broń jądrową. Zakończono także budowę 40 nowych bunkrów zwiększających pojemność magazynów wojskowych w pobliżu Primorska. Nowe bunkry wybudowano wokół starych, mniejszych obiektów. Inne fotografie przedstawiają modernizację baz lotniczych w Czkałowsku i Czerniachowsku, gdzie w ubiegłym roku przeniesiono systemy rakietowe Iskander.

CNN podkreśla strategiczne znaczenie Kaliningradu, ze względu na jego lokalizację u granic NATO. Dowódca marynarki wojennej USA w Europie i Afryce admirał James Foggo stwierdził, że rosyjska obecność w Kaliningradzie nie powstrzyma NATO przed działaniami w regionie. Nie damy się zastraszyć systemami, które tam się znajdują – podkreślił.

Relacja Marka Wałkuskiego z Waszyngtonu

Telewizja CNN opublikowała zdjęcia satelitarne modernizowanych instalacji militarnych w obwodzie kaliningradzkim

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za IAR i CNN

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, granica, bezpieczeństwo, kaliningrad, armia, Obwód Kaliningradzki, Rosja, militaria, usa, satelita, bunkry, nato, Putin, rakiety, Iskander, zbrojenia, Primorsk, Czkałowsk, Czerniachowsk, obiekty wojskowe
MSWiA podaje: prawie milion zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Ponad 900 tysięcy zagrożeń zgłosili przez dwa lata funkcjonowania użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Prawie połowę z nich potwierdziła...

Zamknij
RadioOlsztynTV