Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Rolnicy zgłaszają straty w uprawach. Do wojewody wpłynęły wnioski z dwunastu warmińsko-mazurskich gmin

Fot. Pixabay.com

Przymrozki, deszcz nawalny i grad spowodowały tej wiosny straty w uprawach na Warmii i Mazurach.

Do wojewody wpłynęły wnioski z 12 gmin o oszacowanie szkód w 145 gospodarstwach w regionie, na obszarze 2,5 tysiąca hektarów. Uprawy sadownicze ucierpiały z powodu przymrozków przede wszystkim w gminie Lubawa, ale także w gminach: Stawiguda, Barczewo, Mrągowo, Lubomino, Iława i Dąbrówno; z powodu innych zjawisk atmosferycznych – w gminie Biała Piska.

Na szczęście nie ma suszy – mówi Janusz Moszczyński z Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Raporty suszowe są przygotowywane przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

00:00 / 00:00

Susza występuje teraz w województwach: Lubuskim, Pomorskim, Zachodniopomorskim i Wielkopolskim w uprawach: zbóż jarych, zbóż ozimych i truskawek.

 

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zboże, żniwa, straty, Janusz Moszczyński
Z końcem maja minął podstawowy termin składania wniosków o dopłaty. Rolnicy, którzy zwlekają, muszą się liczyć ze stratami finansowymi

Nie wszyscy rolnicy złożyli wnioski o dopłaty bezpośrednie w terminie - który upłynął z końcem maja. Oddział terenowy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Olsztynie spodziewa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV