Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -16 °C pogoda dziś
JUTRO: -11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rolnicy z terenów objętych wirusem ASF mogą starać się o pomoc. Jest kilka warunków

Fot. fotolia.pl

Rolnicy gospodarujący na terenach objętych afrykańskim pomorem świń, którzy planują zrezygnować z hodowli trzody chlewnej, mogą starać się o przyznanie pomocy finansowej.

O premię mogą występować rolnicy posiadający gospodarstwo o areale powyżej 1 ha i wielkości ekonomicznej mniejszej niż 13 tys. euro. Kolejny warunek to wcześniejsze niekorzystanie z rekompensaty za nieutrzymywanie świń, z dotacji dla młodego rolnika, dofinansowania na modernizację gospodarstwa czy na założenie firmy na wsi. Rolnik nie musi być objęty ubezpieczeniem KRUS.

Wystarczy, że co najmniej 25 proc. całego swojego dochodu będzie uzyskiwał z produkcji rolniczej: roślinnej lub zwierzęcej, oprócz chowu i hodowli ryb. Oznacza to, że o premię można się starać pracując na etacie czy prowadząc własną firmę.

Na restrukturyzację małego gospodarstwa można otrzymać 60 tys. złotych premii wypłacanej w dwóch ratach. Wnioski przyjmują oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 28 lutego do 28 marca 2020 r.

 

Autor: L. Tekielski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, rolnicy, ARiMR, wnioski, afrykański pomór świń
Bez barier dla osób niepełnosprawnych. Samorządy mogą zgłaszać wnioski do PFRON

Do 28 lutego samorządy powiatowe mogą zgłaszać do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wnioski na dofinansowanie inicjatyw wyrównujących różnice między regionami. Na realizację programu niwelującego komunikacyjne...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV