Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rolnicy powinni się przygotować na tegoroczne dopłaty

Coraz bliżej rozpoczęcia naboru wniosków na tegoroczne dopłaty bezpośrednie. To unijny mechanizm wsparcia finansowego dla rolników. Co roku po fundusze sięga ponad milion 300 tysięcy osób.

Po środki będzie trzeba wnioskować do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W stosunku do ubiegłorocznej kampanii pojawi się 6 zmian w systemie płatności do produkcji roślinnej i zwierzęcej. Rolnicy o wszystkim informowani są na bieżąco – informuje Jolanta Dobiesz z departamentu płatności bezpośrednich ARiMR. Jak mówi, w związku z tegorocznymi dopłatami, od połowy stycznia agencja wysyła do rolników spersonalizowane wnioski. Beneficjenci mogą ubiegać się o między innymi o płatności obszarowe, rolno-środowiskowe czy środki za zalesienie gruntów – wylicza Jolanta Dobiesz.

Zmianom nie ulegną natomiast najważniejsze terminy i zasady związane z ubieganiem się o dopłaty. Rozpoczęcie przyjmowania wniosków planowane jest na 15 marca. Ostatnim dniem będzie 15 maja. Dokumenty będą co prawda przyjmowane jeszcze do 10 czerwca, ale każdy dzień roboczy po 15 maja będzie równoznaczny z obniżeniem dopłaty o 1 procent.

Równolegle do czerwca wypłacane będą środki w ramach dopłat za rok ubiegły.

 

(iar/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, wieś, rolnictwo, rolnik, dopłaty, ARiMR, agencja, dopłaty bezpośrednie
Wyłudzali pieniądze z instytucji finansowych

Ponad 35 tysięcy złotych - tyle pieniędzy udało się wyłudzić z instytucji finansowych w Lidzbarku Warmińskim. Odpowiada za to 7 osób, którym postawiono 13 zarzutów. Wyłudzenie...

Zamknij
RadioOlsztynTV