Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rok 2015 okiem prezydenta Elbląga

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Fot. Michał Kuliś

Ustabilizowanie finansów miasta i pierwszy od wielu lat projekt budżetu bez kredytu. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podsumował mijający rok.

Sporym sukcesem było pozyskanie około 22 miliony złotych dodatkowych środków do kasy miasta. W ocenie prezydenta było to dobrze przepracowanych 12 miesięcy.

00:00 / 00:00

Jaki będzie przyszły rok? Na pewno trudny i równie pracowity, zwłaszcza jeśli chodzi o pozyskanie środków zewnętrznych – dodaje prezydent Wróblewski.

00:00 / 00:00

Prezydent Wróblewski dodał, że wciąż otwarte są tematy reformy oświatowej i prywatyzacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Najważniejsze zadania na najbliższe lata to budowa torowiska w ciągu ul. 12 Lutego, budowa wiaduktu lub tunelu, który połączy Zatorze z miastem, rozbudowa Elbląskiego Parku Technologicznego i przebudowa stadionu przy ul. Agrykola.

(ażył/łw)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w podsumowanie, Witold Wróblewski
Prezydent Elbląga przedstawił projekt budżetu

To będzie budżet optymalizacji, bez zadłużeń, z planowanymi inwestycjami, ale tylko tymi z zewnętrznym dofinansowaniem - taki projekt finansów Elbląga w wysokości 511 milionów złotych przedstawił...

Zamknij
RadioOlsztynTV