Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rodziny policjantów poległych na służbie spotkały się na wspólnej Wigilii

Rodziny funkcjonariuszy spotkały się w podolsztyńskim Tomaszkowie na Wigilii zorganizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie oraz Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Irena Zając, prezes Fundacji przyznaje, że wspólna wigilia daję siłę do dalszego „boksowania się z życiem”. Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie inspektor Arkadiusz Klimek dodaje, że święta Bożego Narodzenia to radosny czas, który pomaga w zwalczeniu smutku i żalu po stracie najbliższych.

Czemu można im życzyć? – Żebyśmy w przyszłym roku spotkali się tylko i wyłącznie w takim samym gronie.

– podkreśla zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Olsztynie – komisarz Mariusz Zieliński.

Ci ludzie zrobili swoje – dokładnie to, co do nich należało. Pamięć jest ulotna, ale pamięć o bliskich nigdy nie zginie.

– dodaje Jarosław Bablski, pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego, Artura Chojeckiego.

Dziś odbył się pogrzeb starszego aspiranta Mariusza Koziarskiego. Policjant zginął w zeszłą sobotę w Wiszni Małej, podczas udziału w próbie zatrzymania członków gangu okradającego bankomaty. Napastnik otworzył ogień z kałasznikowa, zabijając antyterrorystę i raniąc trzech innych policjantów.

Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po poległych policjantach opiekuje się 240 rodzinami z całej Polski. Na Warmii i Mazurach jest ich 12.

Fot. Katarzyna Piasecka

Autor: K.Piasecka
Redakcja: Ł.Węglewski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja
Znęcał się nad matką, bo… nie podgrzała mu zupy

Pijany 53-latek najpierw kazał matce podgrzać zupę, a gdy poszła do kuchni, złapał ją za szyję i zaczął przyduszać, ubliżał i groził śmiercią - relacjonuje Jakub...

Zamknij
RadioOlsztynTV