Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rodzice ponownie muszą złożyć dokumenty. Nabór wniosków o 500+ rusza od 1 lutego

1 lutego rozpocznie się proces składania wniosków o nowy okres świadczeniowy programu „500+”. Przypomnijmy – dotyczy on dzieci, które nie ukończyły jeszcze 18. roku życia.

Obecny, 2-letni, okres mija 31 maja 2021 roku. Jeśli wnioski, które rodzice będą przesyłać od 1 lutego zostaną one pozytywnie rozpatrzone, pieniądze z programu 500+ będą wypłacane przez rok – od 1 czerwca do 31 maja 2022ego roku.

Jak powiedział nam Marcin Jastrzębski – dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, że jest to podyktowane zmianami w przepisach z 2019 roku i okres został skrócony do jednego roku. – Oczywiście, jeśli w rodzinie pojawi się nowy potomek, wtedy wnioski trzeba wysyłać na bieżąco – zaznacza Marcin Jastrzębski.

00:00 / 00:00

Od 1 kwietnia natomiast wnioski o świadczenie 500+ będzie można przesyłać tradycyjnie: pocztą lub osobiście w Urzędzie Gminy lub w Miejskich Ośrodkach Pomocy Społecznej.

W tym roku na program 500+ na Warmii i Mazurach ma być przeznaczona kwota miliarda 447 milionów złotych.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wniosek, 500+
500+ dla nauczycieli z Gołdapi. Samorząd otrzymał rządową dotację

Nauczyciele z Gołdapi otrzymali dofinansowanie do zakupu sprzętu niezbędnego do zdalnej nauki. O taką pomoc wystąpiło 188 nauczycieli. Rządowa dotacja, czyli tzw. 500+ dla nauczycieli miała...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV