Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rodzice nie mają ferii. Remontują z dziećmi szkołę

Rodzice z dziećmi remontują klasy.

Rodzice uczniów ze szkoły podstawowej w Żurawcu w podelbląskiej gminie Markusy nie mają ferii. Już drugi tydzień z własnej inicjatywy i za własne pieniądze remontują klasy.

Wszystko ma być gotowe na pierwszy dzwonek po zimowej przerwie czyli na poniedziałek 6 lutego. Przypomnijmy, Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło ten rok szkolny Rokiem Wolontariatu. Inicjatywa Rady Rodziców szkoły w Żurawcu wpisuje się w tę akcję. Nowy wygląd zyska 10 gabinetów, którymi popołudniami po pracy zajęli się rodzice wspomagani przez nauczycieli. Początkowo planowali tylko malowanie, ale poszli dalej. Udało im się zdobyć nowe drzwi i panele podłogowe. Jak mówią – szkoła będzie piękna na następne lata.

Praca wolontariuszy zostanie nagrodzona. Rada Rodziców ogłosiła bowiem konkurs pt „Nasza Nowa Klasa”. Po feriach niezależna komisja ogłosi jego wyniki. Pierwsze trzy miejsca zostaną uhonorowane nagrodami finansowymi, pozostałe klasy otrzymają nagrody rzeczowe według potrzeb uczniów.

 

 

(stan/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, ferie, remont, Żurawiec, Rok Wolontariatu
Policjanci na nartach pilnują bezpieczeństwa na stokach

Trasy zjazdowe na Warmii i Mazurach opanowali policjanci na nartach. Dzisiaj są na Kartasiówce w Rusi, wczoraj byli na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie. To część...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV