Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Robiąc zakupy „Podziel się posiłkiem” z dziećmi

Na Warmii i Mazurach trwa zbiórka żywności

W 28 sklepach w Olsztynie i ponad 200 na Warmii i Mazurach ruszyła dwudniowa zbiórka żywności Podziel się Posiłkiem.

Akcję na rzecz dzieci organizuje Bank Żywności. Najbardziej potrzebne produkty to: kasza, cukier, olej, dżem, mleko, płatki śniadaniowe i ryż.

Zebrana żywność zostanie przekazana organizacjom, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci. Są wśród nich szkoły, świetlice, domy dziecka, towarzystwa przyjaciół dzieci oraz stowarzyszenia pomagające dzieciom i młodzieży.

Posłuchaj relacji Izabeli Malewskiej

00:00 / 00:00

Uczestniczące w akcji sklepy są oznakowane, a wolontariusze legitymują się identyfikatorami. W Olsztynie wolontariusze czekają na darczyńców dziś i jutro od 9.00 do 20.00, a w innych miastach regionu w godzinach otwarcia sklepów.

Oprócz stolicy Warmii i Mazur, żywność zbierana jest w 26 warmińsko-mazurskich miastach. Są to Bartoszyce, Biskupiec, Dobre Miasto, Dywity, Działdowo, Dąbrówka k/Orzysza, Giżycko, Gołdap, Grabowo, Iława, Jonkowo, Jeziorany, Kętrzyn, Korsze, Kozłowo, Lidzbark Warmiński, Małdyty, Miłakowo, Morąg, Mrągowo, Nowe Miasto Lubawskie, Olecko, Olsztynek, Ostróda, Orzysz i Reszel.

W ubiegłym roku, podczas zbiórki Podziel się Posiłkiem, na Warmii i Mazurach, udało się zgromadzić ponad 27 ton produktów spożywczych. (kan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zbiórka żywności
Podsumowanie zbiórki żywności w Elblągu

4 i pół tony produktów spożywczych zebrano w Elblągu podczas weekendowej, przedświątecznej akcji. To jeszcze nie wszystko, bo Elbląski Bank Żywności czeka jeszcze na podsumowanie zbiórki...

Zamknij
RadioOlsztynTV