Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Robert Szewczyk: jestem w stanie dotrzeć do wyborców Grzegorza Smolińskiego

R. Szewczyk. Fot. Ł. Sadlak

– Chcę docierać do elektoratu wszystkich, którzy startowali w pierwszej turze – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Robert Szewczyk, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Olsztyna. Gość Andrzej Piedziewicza dodał, że wiele lat temu został jednogłośnie wybrany przewodniczącym rady miasta.

Spośród siedmiorga kandydatów, którzy startowali w wyborach prezydenckich w stolicy regionu, do drugiej tury przeszli Robert Szewczyk z Koalicji Obywatelskiej i Czesław Małkowski, startujący z własnego komitetu.

Robert Szewczyk zapowiadał na antenie Radia Olsztyn, że będzie próbował przekonać do swojej osoby wyborców wszystkich kandydatów – także tych, którzy w pierwszej turze głosowali na kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

Uważam, że na pana Grzegorza Smolińskiego głosowali ludzie, którym zależy na Olsztynie. Mi też zależy na Olsztynie, na lepszej komunikacji, lepszych szkołach. Jestem przekonany, że jestem w stanie ponad wszelkimi podziałami docierać do wyborców pana Grzegorza Smolińskiego

– zapowiedział.

II tura wyborów prezydenckich w Olsztynie odbędzie się 21 kwietnia.

Koalicja Obywatelska zdobyła 12 mandatów w 25-osobowej olsztyńskiej radzie miasta, czyli do samodzielnej większości brakuje tylko 1 głosu. Prawo i Sprawiedliwość ma 8 radnych, 2 wprowadził komitet Czesława Małkowskiego, a po jednym – komitety Marcina Możdżonka i Piotra Grzymowicza oraz komitet Wspólny Olsztyn. Robert Szewczyk uważa, że nie będzie problemu ze współpracą na forum rady.

Na bazie tego, że musi być więcej kultury, sportu, zadbajmy o nasze dzieci, o zajęcia pozalekcyjne. Co do inwestycji strategicznych, to mamy dużą zgodność. Ulica Nowobałtycka, szukanie nowych rozwiązań drogowych dla południowych osiedli czy przeprawa na Zatorze. Wszyscy mówimy mniej więcej tak samo i na tej bazie jest szansa zbudować porozumienie

– powiedział.

Kandydat zaznaczał w Porannych Pytaniach, że rozmowy koalicyjne na poziomie olsztyńskiej rady miasta jeszcze się nie zaczęły.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Poranne Pytania, Robert Szewczyk
Maciej Wróbel komentuje wyniki wyborów samorządowych w regionie

Poseł Maciej Wróbel wierzy w stworzenie w sejmiku województwa dobrze działającej koalicji. Jego zdaniem inny scenariusz mógłby być samobójczy dla Warmii i Mazur. Z parlamentarzystą Koalicji...

Zamknij
RadioOlsztynTV