Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Robert Lewandowski wycofuje się z inwestycji na jeziorze Niegocin w Giżycku

Fot. Chiliart – pracownia architektoniczna

Robert Lewandowski postanowił wycofać się ze spółki Nowe Mazury 8 – poinformowała rzeczniczka prasowa piłkarza Monika Bondarowicz. Spółka ma w Giżycku zbudować kompleks na jeziorze, w ostatnim czasie został jej przekazany teren pod inwestycję.

Rzeczniczka prasowa reprezentanta Polski wysłała Polskiej Agencji Prasowej jednozdaniowe oświadczenie: „W związku z kontrowersjami jakie pojawiły się wokół spółki Nowe Mazury 8, Robert Lewandowski postanowił całkowicie wycofać się z tej inwestycji.”

Przed kilkoma dniami „Puls Biznesu” opisał wspólnika Lewandowskiego w tej spółce, Pawła Petrusewicza. „Jest osobą wielokrotnie skazywaną prawomocnymi wyrokami za przestępstwa przeciwko mieniu, bezpieczeństwu powszechnemu, wymiarowi sprawiedliwości, wiarygodności dokumentów i obrotowi gospodarczemu i w związku z popełnieniem części z nich przesiedział w areszcie i więzieniu prawie dwa lata”.

Burmistrz Giżycka – Wojciech Iwaszkiewicz był zaskoczony tą informacją.

00:00 / 00:00

Spółka Nowe Mazury 8 na jeziorze Niegocin w Giżycku zamierza zbudować kompleks restauracyjno-portowy „Wodny świat”. Według wcześniejszych zapowiedzi inwestycja ma kosztować 71 mln zł, inwestorzy uzyskali 40 mln zł dofinansowania z funduszy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Robert Lewandowski, uwaga, pilne
Zaostrzony rygor sanitarny w Warmińsko-Mazurskiem. Od soboty jeden powiat w strefie czerwonej, trzy w żółtej

  Jeden z powiatów województwa warmińsko-mazurskiego od soboty znajdzie się w trefie czerwonej, a trzy - w strefie żółtej. Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV