Robert Karaś został mistrzem i rekordzistą świata w Ultra Triathlonie! Fenomenalny wynik elblążanina

Pochodzący z Elbląga Robert Karaś został nowym mistrzem i rekordzistą świata w Ultra Triathlonie na dystansie Double Ironman. Polak pokonał trasę w czasie 18 godzin, 44 minuty i 38 sekund.

Światowy czempionat na trasie podwójnego Ironmana odbywał się na Litwie, w miejscowości Poniewież. Dystans, jaki mieli do pokonania śmiałkowie objął 7,6 km pływania, 360 km jazdy rowerem i 84 km biegania. Robert Karaś nie miał sobie równych, wyprzedzając drugiego Estończyka Raipa Rataseppa o ponad godzinę i czternaście minut.

To drugi tytuł w karierze polskiego triathlonisty. Rok temu, na dystansie potrójnego Ironmana w niemieckim Lensahn w 30 godzin, 48 minut i 57 sekund przepłynął 11,4 km, przejechał na rowerze 540 km i przebiegł 126,6 km

Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Triathlon, rekord świata, mistrz świata, Robert Karaś
Maciej Świniarski z wizytą w miasteczku triathlonowym w Suszu. Posłuchaj relacji

Susz znowu stolicą polskiego triathlonu! W zawodach rangi mistrzostw Polski bierze udział ponad tysiąc zawodników. Wczoraj tytuł mistrzów Polski wywalczyli: Alicja Ulatowska z Częstochowy i Michał...