Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Robert Gontarz: w Rosji dochodzi do zapaści cywilizacyjnej

Poseł PiS Robert Gontarz. Fot. B. Świerkowska-Chromy

– Sankcje na Rosję nie działają od razu, ale są konieczne – przekonywał w Porannych Pytaniach poseł Prawa i Sprawiedliwości Robert Gontarz.

Na wczorajszym szczycie Ukraina-Unia Europejska zapowiedziano dziesiąty pakiet unijnych sankcji na Rosję. Ma być skupiony na sprawach technologicznych i zapobieganiu obchodzenia dotychczasowych sankcji. – Wiadomo, że one nie zadziałają z dnia na dzień, ale należy je wprowadzać – przekonywał na antenie Radia Olsztyn poseł Robert Gontarz.

Sankcje budowane są niestety w sposób dziurawy. One są potrzebne, są konieczne. Kolejne rozwiązania mają zmniejszyć finansowanie Federacji Rosyjskiej. W dłuższym terminie one przyniosą naprawdę dobre rozwiązania. Co jest widoczne, to tam dochodzi już do procesu zapaści cywilizacyjnej

– przekonywał poseł PiS.

Na posiedzeniu Kolegium z rządem Ukrainy, któremu współprzewodniczyli Ursula von der Leyen oraz premier Denis Szmyhal, podsumowano także wysiłki Ukrainy na rzecz członkostwa w UE.

W czwartek media obiegły informacje, że Porozumienie – czyli dawny koalicjant PiS-u – wraz z rolniczą AgroUnią planują stworzyć nową partię, która wystartuje w tegorocznych wyborach parlamentarnych. – To połączenie, w którym nie widać żadnej wspólnej wartości – tak możliwy sojusz określił poseł PiS.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza.

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Piedziewicz/Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rosja, sankcje
Z Braniewa wyjechał konwój z darami dla żołnierzy z okolic Bachmutu

Ciepła odzież, zimowe buty, piecyki, kuchenki gazowe oraz jedzenie z długim terminem przydatności - wyjechały z gminy Braniewo na front do ogarniętej wojną Ukrainy. Jak podkreśla...

Zamknij
RadioOlsztynTV