Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rezygnacja zastępcy komendanta miejskiej policji w Olsztynie

Zastępca komendant miejskiej policji w Olsztynie złożył rezygnację, po przedstawianiu 4 policjantom z pionu kryminalnego tej komendy zarzutów o znęcanie się nad przesłuchiwanymi. Fot. Łukasz Węglewski

Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie podinspektor Sławomir Szafarewicz, który nadzorował pracę pionu kryminalnego, zrezygnował ze stanowiska.

Był wiceszefem olsztyńskich policjantów przez ostatnie półtora roku. Tymczasowo zastąpi go komisarz Grzegorz Krzyżanowski.

Rezygnacja ma związek ze sprawą czterech policjantów, wobec których toczy się postępowanie. W miniony piątek usłyszeli prokuratorskie zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani – są podejrzani o to, że pod koniec marca przemocą zmuszali zatrzymane osoby do składania zeznań.

W olsztyńskiej Komendzie Miejskiej rozpoczęła się dziś (20.04.) kontrola zlecona przez Komendanta Wojewódzkiego Policji. Ma wyjaśnić czy doszło do ewentualnych nieprawidłowości ze strony funkcjonariuszy.

Kontrolerzy badają dokumentację z ponad 2 lat. Sprawdzą nagrania z rejestratorów rozmów, monitoringu i postępowań dyscyplinarnych.

Jak wyglądały takie przesłuchania, opowiedział nam jeden z poszkodowanych, którego głos na jego prośbę zmieniliśmy elektronicznie:

00:00 / 00:00

Komendant miejski policji w Olsztynie insp. Andrzej Góźdź w wydanym oświadczeniu przeprosił wszystkich, którzy doświadczyli niewłaściwego zachowania jego podwładnych.

Jednocześnie na polecenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w komendzie wszczęto postępowanie mające wyjaśnić wszelkie nieprawidłowości, chociażby związane z brakiem reakcji innych funkcjonariuszy, którzy byli świadkami tego co działo się w gmachu komendy miejskiej:

00:00 / 00:00

Policjant, który ma najłagodniejsze zarzuty dziś (20.04.) opuścił areszt – jego bliscy wpłacili 10 tys. zł poręczenia majątkowego. Obrońca tego policjanta mec. Andrzej Szydziński powiedział PAP, że jego klient „częściowo przyznał się do winy”.

Posłuchaj relacji Leszka Tekielskiego:

00:00 / 00:00

(tek/as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, komendant
Poszukiwany mężczyzna pobity w centrum Elbląga

Do zdarzenia doszło w Święta Wielkanocne, w nocy z 5 na 6 kwietnia. Jak wynika z nagrań monitoringu miejskiego - przewrócono go na ziemię i kopano...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV