Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Remonty i rewitalizacje na mazurskich szlakach żeglugowych

Fot. Łukasz Węglewski

Wody Polskie modernizują drogi wodne na najważniejszych rzekach w Polsce – głównie na Odrze i Wiśle. Pozwoli to na rozwój żeglugi śródlądowej, czyli jednej z najtańszych form transportu.

Remontowane i rewitalizowane są również szlaki żeglugowe na Mazurach – poinformował prezes Wód Polskich Krzysztof Woś na posiedzeniu Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Prace projektowe i inwestycje są stale konsultowane z użytkownikami wodnych dróg śródlądowych.

Od co najmniej 2 lat są powołane zespoły żeglugi śródlądowej w każdym regionie wodnym, reprezentowanym nie tylko przez pracowników Wód Polskich, pracowników Urzędu Żeglugi Śródlądowej, ale też przez użytkowników, czyli profesjonalnym armatorów, właścicieli statków oraz różnego rodzaju stowarzyszenia jachtów, portów jachtowych. W tej grupie są wszyscy, którzy na co dzień korzystają ze szlaków wodnych.

00:00 / 00:00

Wody Polskie remontują i podwyższają mosty, modernizują zabezpieczenia przeciwpowodziowe i regulują część rzek. Przygotowywany jest również Wirtualny Informator Rzeczny umożliwiający uzyskanie informacji o stanie szlaków żeglugowych i pobieranie opłat od użytkowników tych szlaków.

Autor: K. Kantor za IAR
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mazury, remont, kanał, szlak żeglugowy, Wody Polskie
Do mazurskich jezior trafi narybek węgorza

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zarybia mazurskie jeziora. Do akwenów trafi prawie 200 tysięcy sztuk narybku węgorza. Chcemy uatrakcyjnić łowiska – mówi Emilia Stasińska z Wód...

Zamknij
RadioOlsztynTV