Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Remontowana plaża będzie otwarta

Choć do wakacji pozostał ponad miesiąc, to miłośnicy plażowania z Olsztyna już nie mogą się doczekać otwarcia części remontowanej plaży miejskiej.

Częściowe otwarcie plaży zaplanowano na 15 czerwca – potwierdzono na spotkaniu rady budowy. Czynne będzie tylko kąpielisko obok boisk do siatkówki plażowej. Tam przeniesiona zostanie również wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Jak mówią urzędnicy z Ośrodka Sportu i Rekreacji, mimo trwających tam prac budowlanych, coraz częściej pojawiają się miłośnicy siatkówki plażowej. Na forach internetowych rozgorzała dyskusja, czy przed otwarciem kąpieliska można korzystać z tej formy rekreacji, czy nie. Kierownik plaży miejskiej Tomasz Kalinowski przyznaje wprawdzie, że jest to plac budowy, ale zapewnia, że nie jest to miejsce niebezpieczne:

00:00 / 00:00

Choć miłośnicy plażowej odmiany siatkówki na razie korzystają z boisk „na dziko”, to po zakończeniu inwestycji będą mogli się cieszyć z jednego z najnowocześniejszych kompleksów beach – volleya w Polsce – uważa Tomasz Kalinowski:

00:00 / 00:00

Na plażę miejską będzie można wchodzić od strony ulicy Sielskiej, korzystając z leśnej ścieżki znajdującej się za mariną oraz jednym z hoteli. Rewitalizacja brzegów Jeziora Krzywego połączona z remontem plaży będzie kosztowała ponad 70 milionów złotych, z czego 25 milionów, to unijne dofinansowanie. Inwestycja ma być gotowa pod koniec przyszłego roku. (mswin/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, jezioro
Nie dryfowała, tylko odpoczywała

Policjanci i strażacy ratowali 67-latkę, której łódź dryfowała po jeziorze Ponary w gminie Miłakowo. Funkcjonariuszy powiadomił zaniepokojony partner 67-latki. Powiedział, że kobieta miała tylko popłynąć z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV