Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Remont historycznych murów niemal zakończony

Fot. J. Sulecki

W Pasłęku dobiegają końca prace renowacyjne zabytkowych murów obronnych miasta. – Prowadzona od roku inwestycja miała na celu uwypuklenie historycznych elementów murów – tłumaczy miejski inspektor do spraw inwestycji Rafał Skalij.

Projekt zakładał prace w tzw. technologii rekonstrukcji zachowawczej, czyli z zachowaniem jak największej ilości pierwotnej formy oraz stanu oryginalnych cegieł.

00:00 / 00:00

Burmistrz miasta Wiesław Śniecikowski podkreśla, że prowadzona inwestycja ma celu podniesienie atrakcyjności turystycznej Pasłęka.

Mury obronne, kościół świętego Bartłomieja, ratusz oraz układ kamieniczek na starym mieście – to charakterystyczne elementy naszego miasta, które cieszą oczy nie tylko mieszkańców, ale także jego gości.

00:00 / 00:00

Prace powinny zakończyć się w drugiej połowie roku. Koszt inwestycji pochłonął w sumie blisko 15 milionów złotych. 8,5 miliona złotych to dotacja z budżetu samorządu Warmii i Mazur.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zabytek, remont, Pasłęk, renowacja
Spór o kawałek terenu przy olsztyńskim dworcu. Musiał interweniować wojewoda

Spór o działkę przy dworcu głównym w Olsztynie. Spółka PKP chce skorzystać z terenu należącego do właściciela dworca PKS, by zburzyć dworzec kolejowy. Firma Retail Provider...

Zamknij
RadioOlsztynTV