Remisowy sparing Stomilu z Arką Gdynia

W piątek zawodnicy Stomilu udali się do Gdyni, gdzie zagrali z miejscową Arką. Podopieczni Szymona Grabowskiego mimo prowadzenia 2:0 ostatecznie zremisowali z I-ligowcem 2:2 i pozostają niepokonani w 2023 roku.

Mecz rozgrywany był w trzech tercjach trwających po 40 minut. Przez całe spotkanie żaden z zawodników nie odstawiał nogi, a mecz bardziej niż sparing, przypomniał walkę o ligowe punkty. Do tego stopnia, że arbiter główny musiał karać gospodarzy żółtymi kartkami, a po jednym z fauli boisko opuścił 17-letni Mateusz Pajdak, którego sztab testuje w pierwszym zespole. Pierwsze diagnozy mówią o stłuczeniu prostownika pleców, ale potwierdzone informacje przekażemy w najbliższych dniach za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych.

To pokazuje, jak sfrustrowana była drużyna Arki. Starsi, doświadczeni gracze faulowali naszych zawodników. To też pokazuje, jak zagraliśmy w Gdyni. Faule traktuje nawet jako docenienie przez rywali

– mówił trener Szymon Grabowski.

Dwie minuty przed końcem pierwszej części spotkania środkiem ruszył Filip Wójcik, który po indywidualnej akcji strzałem zza pola karnego otworzył wynik spotkania. Dzięki temu trafieniu na pierwszą przerwę Stomil schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

W kolejnych minutach, mimo optycznej przewagi, zawodnicy Arki nie potrafili przedrzeć się przez dobrze ustawiony blok defensywny „biało-niebieskich”, w efekcie Jakub Mądrzyk po raz pierwszy, i jak się okazało ostatni, musiał wysilić się w okolicach 60. minuty, gdy obronił strzał po rzucie rożnym. Jednobramkowe prowadzenie utrzymywało się do 70. minuty, wtedy sytuację sam na sam z golkiperem Arki wykorzystał Bartosz Florek, który na murawie pojawił się 10 minut wcześniej, gdy sztab szkoleniowy zdecydował się na zmianę całej jedenastki.

Pierwszą z dwóch bramek gospodarze zdobyli w 80. minucie. Pajęczynę w bramce strzeżonej przez Konrada Syldatka zdjął po uderzeniu z rzutu wolnego Dawid Gojny.

W ostatnich kilkunastu minutach zawodnicy Stomilu po raz pierwszy zaczęli tracić kontrole nad meczem, a na boisku zapanował chaos. Od 100. minuty atakowali już niemal tylko zawodnicy Arki, którzy swego dopięli na dwie minuty przed końcem ustalonego czasu gry. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Karol Czubak, który tym uderzeniem ustalił wynik spotkania.

Piłkarze Stomilu Olsztyn trzeci sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2022/2023 zagrają już w najbliższą środę. To właśnie wtedy rywalem „biało-niebieskich” będą rezerwy ekstraklasowej Jagiellonii Białystok.

Skład Stomilu: Jakub Mądrzyk (K. Syldatk 60′) – Igor Kośmicki (F. Szabaciuk 60′), Jakub Tecław (I. Jędrzejczyk 60′), Lukas Kuban (B. Waleńcik 60′) – Filip Wójcik (M. Pajdak 60′, Filip Wójcik 80′, Igor Kośmicki 100′), Maciej Spychała (Ł. Borkowski 60′), Shun Shibata (M. Drabiszczak 60″), Karol Żwir (M. Karlikowski 60′) – Werick Caetano (D. Kalisz 60′), Piotr Kurbiel (B. Florek 60′), Hubert Krawczun (S. Szypulski 60′).

Bramki: 1:0 – Filip Wójcik (38′), 2:0 – Bartosz Florek (70′), 2:1 – Dawid Gojny (79′), 2:2 – Karol Czubak (118′).

Redakcja: M. Rutynowski za Stomil Olsztyn