DZIŚ: 9 °C pogoda dziś

Remis z wicemistrzami świata w meczu o honor

Polscy piłkarze nożni zremisowali z Francją 1:1. Był to ostatni mecz biało-czerwonych w rozgrywanych w Niemczech Mistrzostwach Europy.

Bramki padły wyłącznie po rzutach karnych. W 56. minucie piłkę do siatki z 11. metra posłał Kylian Mbappe, a w 79. minucie francuskiego bramkarza pokonał Robert Lewandowski.

Zawodnicy prowadzeni przez Michała Probierza w pierwszych dwóch spotkaniach grupowych – z Holandią i Austrią nie zdobyli ani punktu. Przegrali odpowiednio 1:2 i 1:3. Po drugim meczu wiadomo było, że z Francją zagrają wyłącznie „o honor”, bo stracili szanse na awans do dalszej rundy turnieju.

Redakcja: K. Ośko