Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Remis reprezentacji Polski w meczu z Islandią

Fot. PAP/EPA/Jakub Kaczmarczyk

Piłkarska reprezentacja Polski zremisowała z Islandią 2:2 w towarzyskim meczu w Poznaniu. To był ostatni sprawdzian biało-czerwonych przed rozpoczynającymi się w piątek mistrzostwami Europy.

Bramki:

  • dla Polski – Piotr Zieliński (34), Karol Świderski (88)
  • dla Islandii – Albert Gudmundsson (24), Brynjar Ingi Bjarnason

Komentarze po meczu:

Grzegorz Krychowiak (pomocnik reprezentacji Polski):

Było widać brak świeżości w zespole po tym ciężkim obozie, który przepracowaliśmy, zwłaszcza w pierwszym tygodniu, ale najważniejsze jest to, żebyśmy byli dobrze przygotowani, dobrze się czuli w tym pierwszym spotkaniu (mistrzostw Europy – PAP). Między meczem z Rosją a Islandią intensywność treningów trochę spadła, ale i tak brakowało – przynajmniej mi – tej świeżości. Straciliśmy bramki po stałych fragmentach gry. To chyba były jedyne sytuacje przeciwnika. Były zbyt duże odległości między liniami, co miało negatywny wpływ na nasz pressing. Byliśmy spóźnieni i przeciwnik rozgrywał piłkę bardzo łatwo. W drugiej połowie pressing wyglądał już dużo lepiej. Ciężko się grało z takim blokiem nisko ustawionym.

Kacper Kozłowski (pomocnik reprezentacji Polski):

Odczuwam to, że trener mi ufa, i bardzo się z tego cieszę. Tydzień temu nie najlepiej przechodziłem szczepionkę (na COVID-19 – PAP) i nie byłem tak dobrze przygotowany do meczu z Rosją, jak do tego dzisiejszego. Miałem się nie bać podejmować ryzyka, odwracać się z piłką i szukać kolegów z przodu. Staram się wykonywać pracę na treningach, żeby to się przekładało na mecz.

Karol Świderski (napastnik reprezentacji Polski):

Cieszę się z tego, że udało mi się zdobyć kolejną bramkę w reprezentacji. To jest ważne, żeby w tych pierwszych meczach w drużynie narodowej strzelać gole, bo to dodaje pewności siebie. Pojechać z kadrą na mistrzostwa Europy – to wielkie wyróżnienie. Chcę z tego czerpać jak najwięcej. Treningi były bardzo intensywne, dużo było tych jednostek, mam nadzieję, że to zaowocuje na mistrzostwach Europy. Dużo czasu poświęcamy na ćwiczenie ataku pozycyjnego. Myślę, że do turnieju coś skorygujemy, będzie lepiej. Ta świeżość też na pewno przyjdzie i to nam bardzo dużo pomoże.

Autor: mm/krys/ (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, pilka nożna, reprezentacja Polski, mecz towarzyski
Mamry Giżycko z awansem do trzeciej ligi

Czwartoligowe Mamry Giżycko sobotnią wygraną z Delfinem Rybno 3:0 przypieczętowały swój awans do trzeciej ligi. Są niekwestionowanym liderem rozgrywek - na dwie kolejki przed końcem mają...

Zamknij
RadioOlsztynTV