Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rekordy, medale i dobra zabawa. W Olsztynie rywalizowali pływacy-mastersi

Fot. D. Grzymska

Pływacy z Polski i Europy przyjechali do Olsztyna. Od piątku rywalizowali w mistrzostwach Polski w pływaniu w kategoriach masters.

To konkurs dla byłych zawodników oraz amatorów. Podczas tych zmagań padło wiele rekordów. Wśród kibiców były także dzieci pływaków.

00:00 / 00:00

W mistrzostwach uczestniczył m.in. trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich oraz wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy – Paweł Korzeniowski. Pobił dwa rekordy Europy w kategorii wiekowej 35-39.

Ja podchodzę bardzo zabawowo, jakoś specjalnie się do tych zawodów nie przygotowywałem. Udało mi się pobić dwa rekordy Europy w mojej kategorii wiekowej. Przyjechałem tutaj wspomagać moich zawodników. Przyjechaliśmy się tutaj sprawdzić, zobaczyć, w jakiej jesteśmy formie.

00:00 / 00:00

– Olsztyńskie mistrzostwa cieszą się coraz większą popularnością i prestiżem – przyznał Jacek Tim, wiceprezes Polskiego Związku Pływackiego i przewodniczący komitetu technicznego Masters.

Fakt, że przyjechał Paweł Korzeniowski i wystartował, a przypomnę, że w zeszłym roku startował na olimpiadzie w Tokio, być może sprawi, że kiedyś w Olsztynie pojawi się Otylia Jędrzejczak. Będę ją do tego gorąco namawiał.

00:00 / 00:00

Otylia Jędrzejczak jest prezesem Polskiego Związku Pływackiego.

W mistrzostwach wzięło udział ponad 300 zawodników z Polski i Europy w kategoriach wiekowych od 25 do 105 lat.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: K. Ośko

Więcej w pływanie
Polscy pływacy zapowiadają bojkot mistrzostw świata

Polski Związek Pływacki zapowiedział, że "Biało-Czerwoni" nie wezmą udziału latem w mistrzostwach świata w Budapeszcie, jeśli dopuszczeni do udziału zostaną Rosjanie i Białorusini. Bojkotem wcześniej zagrozili...

Zamknij
RadioOlsztynTV