Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rekordowe zainteresowanie wyrażaniem opinii dzieci i młodzieży. Wiemy, kto z Warmii i Mazur zasiadł w Radzie Dzieci i Młodzieży RP

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek powołał Radę Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej.

Jest ona organem pomocniczym ministra. Do jej zadań należy wyrażanie opinii dzieci i młodzieży w sprawach związanych z oświatą i wychowaniem.

W skład Rady wchodzi 16 członków i ich zastępców, w sumie po dwie osoby z każdego województwa. Kadencja Rady trwa do 30 września 2021 roku.

W tym roku zainteresowanie zasiadaniem w radzie było rekordowe. Do Ministerstwa Edukacji Narodowej wpłynęło 331 kandydatur, co oznacza, że na jedno miejsce przypadało aż 10 zgłoszeń. Jest to największe zainteresowanie od czasu powołania Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej w 2016 roku.

Województwo warmińsko-mazurskie reprezentują w Radzie Dzieci i Młodzieży: Aleksandra Horoszko, która została jej członkiem i zastępująca ją Alicja Łożyńska.

Redakcja: Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, młodzież, szkoła, nauka, edukacja, minister nauki i edukacji
Braniewo chce utworzyć dodatkowe miejsca w żłobkach. Miasto liczy na pomoc z programu Maluch Plus

Braniewo po raz kolejny chce skorzystać ze wsparcia rządowego programu Maluch Plus. Dotacja umożliwiłaby utrzymanie już istniejących miejsc w żłobkach, a także utworzenie dodatkowych ośmiu miejsc....

Zamknij
RadioOlsztynTV