Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rekordowa liczba imprez WOŚP

logo WOŚP, fot. Agata Minkowska

logo WOŚP, fot. Agata Minkowska

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie będzie rekordowy pod względem imprez towarzyszących. 13 stycznia w różnych częściach miasta odbędzie się ponad 50 wydarzeń sportowych, kulturalnych i motoryzacyjnych.

Wśród nich jest kilka nowości – zapowiada Monika Stankiewicz ze sztabu WOŚP: Do wylicytowania będą m.in. dwa samochody, fanty z autografami sportowców czy całoroczne karnety na siłownię. – Nad bezpieczeństwem kwestujących i mieszkańców będzie czuwało 150 funkcjonariuszy różnych służbmówi Krzysztof Łuniewski, Inspektor Zarządzania Kryzysowego w olsztyńskim ratuszu.

Główna impreza rozpocznie się zacznie się w niedzielę 13 stycznia o godz. 13:00 na Targu Rybnym. – Jak co roku w Olsztynie, podczas orkiestrowego finału, odbędzie się Biała Niedziela. Z bezpłatnych badań u specjalistów będzie można skorzystać bez skierowania we wszystkich olsztyńskich szpitalach – informuje Elżbieta Stachurska z Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta. W tym roku będzie można skorzystać z porad kardiologicznych, dermatologicznych, okulistycznych, ortopedycznych i wielu innych. Szczegółowy program Białej Niedzieli można znaleźć na stronie WOŚP.

Przed badaniem musimy się zarejestrować. Będzie można to zrobić między 9 a 11 stycznia pod nr tel. (89) 539 32 00 lub 01.

Kulminacją olsztyńskiego finału będzie światełko do nieba i występ zespołu Afromental. Dodajmy, że tegoroczna orkiestra zagra na rzecz ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej dla seniorów. A podczas 20 finału w Olsztynie zebrano ponad 367 tysięcy złotych.

Maszyna do pisania z pokoju przesłuchań i kask prawdziwego milicjanta – takie fanty od elbląskiej policji trafią na licytację w 21. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu. Nie mają jeszcze ceny wywoławczej, ale policjanci są spokojni, bo takie zabytkowe już przedmioty zawsze cieszą się zainteresowaniem.

Mamy nadzieję, że ceny będą najwyższe. Jest wiele osób, które zbierają takie przedmioty – mówi Krzysztof Nowacki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Kolekcję przedmiotów na licytacje podczas elbląskiego finału Wielkiej Orkiestry może wzbogacić każdy. Fanty nadal przyjmowane są w centrum Wolontariatu przy ulicy Związku Jaszczurczego w Elblągu.

RadioOlsztynTV