Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Regionalne ośrodki otrzymują pierwsze zgłoszenia z prośbą o pomoc w codziennych czynnościach. Od piątku działa infolinia dla seniorów

Fot. Adobe Stock

Pierwsze zgłoszenia z ogólnopolskiej infolinii dla seniora trafiły do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie. Przypomnijmy, że od piątku działa infolinia dla seniorów. 

Osoby powyżej 70. roku życia mogą dzwonić pod numer 22 505 11 11. Tam konsultant z ogólnopolskiej centrali zbierze od nich informacje, które zostaną przekazane regionalnym ośrodkom.

Chodzi o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a są utrudnione przez panującą pandemię. Mowa m.in. o zakupach spożywczych albo dostarczeniu artykułów higienicznych – wyjaśnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie, Elżbieta Skaskiewicz.

Myślę, że więcej zgłoszeń będzie w przyszłym tygodniu. W piątek ministerstwo przeprowadziło szkolenie, nasi pracownicy z tego skorzystali. Będziemy się starali pomagać wszystkim, którzy się do nas zgłoszą.

00:00 / 00:00

Na program wsparcia seniorów rząd planuje przeznaczyć 100 mln zł. W razie potrzeby, środki mają zostać zwiększone. Dodajmy, że z pomocy korzystać mogą osoby powyżej 70. roku życia, a infolinia jest bezpłatna.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowy most zastąpi rozpadający się drewniany obiekt. Koszt inwestycji to prawie 600 tysięcy złotych

Długo oczekiwana przez mieszkańców wsi Pluty koło Pieniężna inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku. Mowa o postawieniu nowego mostu, który zastąpi rozpadający się drewniany...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV