Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. Na starcie 250 żeglarzy i żeglarek

Agata Barwińska. Fot. Lloyd Image

250 żeglarzy i żeglarek rozpocznie jutro (piątek 20 maja) w Krynicy Morskiej rywalizację w regatach o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego.

W olimpijskiej klasie ILCA 6 (dawny Laser Radial), rok temu w kategorii kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Lilly May-Niezabitowska (Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg), która o obronę tytułu powalczy z czołową zawodniczką świata, aktualną mistrzynią Europy i wicemistrzynią świata Agatą Barwińską.

– Bardzo się cieszę, że mogę wystartować w Polsce – mówi zawodniczka MOS Iława.

00:00 / 00:00

Ciekawa rywalizacja zapowiada się w kategorii ILCA 6 mężczyzn. Na linii startu pojawią się młodsi zawodnicy, którzy pokażą umiejętności zdobyte podczas zimowych przygotowań. Na większym żaglu, w klasie ILCA 7 (dawny Laser Standard), wystartują między innymi Michał Krasodomski (KS AWFiS Gdańsk), Piotr Malinowski (SSW Iława) oraz Stanisław Klimaszewski (Giżycka Grupa Regatowa).

W klasie 420 kobiet pojawią się srebrne medalistki z ubiegłego roku – Paulina Rutkowska (YKP Gdynia) oraz Iga Wielczyk (SSW Iława), a także Ewa Lewandowska (KS AWFiS Gdańsk) w załodze z Julią Żmudzińską (Międzyszkolny Klub Żeglarski w Żninie) oraz Dominika Ołowiak (Fundacja Yacht Klub Junga) i Jeremi Szczukowski (Chojnicki Klub Żeglarski).

Rywalizacja w Krynicy Morskiej potrwa do niedzieli.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w regaty
Świętowanie na sportowo. Bieg Niepodległości i regaty na Ukielu

Zakończenie sezonu regatowego na olsztyńskim Jeziorze Ukiel miało wyjątkową oprawę. Po raz siedemnasty żeglarze spotkali się z okazji Święta Niepodległości, by - pomimo chłodu - rywalizować...

Zamknij
RadioOlsztynTV