Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Referendum w sprawie odwołania Rady Miejskiej w Białej Piskiej nieważne

Fot. bialapiska.pl

Niedzielne referendum gminne w sprawie odwołania przed upływem kadencji Rady Miejskiej w Białej Piskiej jest nieważne z powodu zbyt małej frekwencji – podała miejska komisja do spraw referendum.

Do urn poszły 994 osoby. Referendum jest nieważne, gdyż wzięło w nim udział mniej niż 3/5 liczby osób uczestniczących w wyborze odwoływanego organu. Pierwotnie referendum planowano na 9 maja, ale komisarz wyborczy w Olsztynie zdecydował o zawieszeniu tego głosowania w związku z niekorzystną sytuacją epidemiologiczną i zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. Na początku czerwca komisarz wydał postanowienie o wyznaczeniu nowej daty zawieszonego głosowania – na niedzielę 27 czerwca.

Inicjatorzy referendum zarzucali części radnych m.in. brak współpracy, poczucia odpowiedzialności za podejmowane decyzje i szacunku do mieszkańców.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

Autor: B. Gajlewska/ M. Zbrożek
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w referendum, Rada Miejska
Mieszkańcy Białej Piskiej pójdą do urn. Rada miejska zostanie odwołana?

W najbliższą niedzielę mieszkańcy Białej Piskiej pójdą do urn. Będą głosować nad odwołaniem rady miejskiej. Referendum w sprawie odwołania rady miejskiej domagało się siedmioro mieszkańców gminy...

Zamknij
RadioOlsztynTV