Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 33 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Razem możemy więcej! Wspólne ćwiczenia terytorialsów i innych służb w Szymanach

W Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury odbyły się ćwiczenia w razie „Wypadku lotniczego na lotnisku”. Fot. Port Lotniczy Olsztyn Mazury / 45 batalion lekkiej piechoty

W Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury odbyły się ćwiczenia w razie  „Wypadku lotniczego na lotnisku” z udziałem wszystkich przewidzianych do uczestnictwa w takim zdarzeniu służb. W symulacji uczestniczyły Lotniskowa Służba Ratowniczo-Gaśnicza, PSP, OSP, Policja, Wojska Obrony Terytorialnej i Straż Graniczna.

W tych strategicznych ćwiczeniach dla portu lotniczego wzięło udział blisko dwudziestu żołnierzy 45 batalionu lekkiej piechoty w Olsztynie. Dowódca 45 batalion lekkiej piechoty w Olsztynie ppłk Łukasz Buczkowski podkreślił, że zebrane doświadczenia podczas ćwiczeń pozwalają wyciągnąć wnioski, które wdrożone w plan pozwolą na sprawniejsze prowadzenie akcji w realnym zagrożeniu.

Ćwiczenia miały na celu skoordynować nasze wspólne działania, w których mamy określone zadania, wszystko po to by jak najszybciej dotarła pomoc do poszkodowanych oraz sprawnie przebiegła akcja ewakuacyjna. Takie działania jak triaż rannych, transport do punktu zbornego oraz zapewnienie opieki do czasu przyjazdu karetek lub transportu powietrznego wpisują się w zakres naszych działań, wspólnie z innymi służbami.

Tego rodzaju ćwiczenia realizowane są co dwa lata i mają na celu praktyczne sprawdzenie przygotowania służb Lotniska Olsztyn-Mazury do sytuacji zagrożenia, a także kontroli poprawności przyjętych w Planie Działań w Sytuacji Zagrożenia procedur, m.in. z udziałem Wojsk Obrony Terytorialnej.

Żołnierze 45blp podlegający pod 4 Warmińsko- Mazurską Brygadę Obrony Terytorialnej poza przygotowaniem militarnym stale doskonalą swoje kompetencje w zakresie przeciwkryzysowym i usuwaniu skutków katastrof oraz klęsk żywiołowych. Brygada w swoich szeregach ma ponad 2900 żołnierzy gotowych nieść pomoc lokalnej społeczności.

Fot. Port Lotniczy Olsztyn Mazury / 45 batalion lekkiej piechoty

Fot. Port Lotniczy Olsztyn Mazury / 45 batalion lekkiej piechoty

Fot. Port Lotniczy Olsztyn Mazury / 45 batalion lekkiej piechoty

Fot. Port Lotniczy Olsztyn Mazury / 45 batalion lekkiej piechoty

Fot. Port Lotniczy Olsztyn Mazury / 45 batalion lekkiej piechoty

Redakcja: Ł.Węglewski za szer. Sabina Mazurek (45 blp)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Szymany, ćwiczenia, służby mundurowe
Ćwiczenia wojsk sojuszniczych tematem Porannych Pytań z Elbląga

Wielonarodowa Dywizja Północny Wschód zaczęła jesienno-zimowy cykl szkoleń. - Największe to rozpoczynające się w drugiej połowie października działania wojsk sojuszniczych “Steadfast Jupiter 21” - wyjaśnia gość...

Zamknij
RadioOlsztynTV