Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Ratuszowa opozycja z pakietem propozycji inwestycyjnych dla Olsztyna

Fot. A.Piedziewicz

Olsztyńscy radni Prawa i Sprawiedliwości przedstawili 9 inwestycji, które chcieliby wpisać do przyszłorocznego budżetu miasta.

Radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli oficjalne pismo, w którym proponują wprowadzenie do przyszłorocznego budżetu Olsztyna 9 projektów inwestycyjnych. Na pierwszym miejscu wymieniają budowę żłobka przy ulicy Antonowicza.

W Olsztynie są tylko 4 żłobki publiczne. Aż 70 procent miejsc w mieście jest w żłobkach niepublicznych, a do tego miasto obecnie nie dotuje tych miejsc

– podkreśla radna PiS Edyta Markowicz.

00:00 / 00:00

Radni przypominają, że ten projekt był już w roku ubiegłym wpisywany do budżetu miasta, ale został wykreślony. Opozycyjni radni mówią też o konieczności budowy nowej szkoły w południowej części miasta, modernizacji targowiska przy ulicy Grunwaldzkiej, czy przebudowy stadionu Warmii. Złożyli też kilka propozycji dotyczących wprowadzenia zmian na niektórych skrzyżowaniach, chodzi m.in. o instalację sygnalizacji świetlnej.

Szef klubu radnych PiS Radosław Nojman podkreśla, że należy również rozpocząć prace projektowe nad nowymi arteriami komunikacyjnymi.

To realizacja projektu NDP, czyli połączenia ulic Wilczyńskiego i Warszawskiej, a także realizacja wiaduktu łączącego ulicę Marii Zientary-Malewskiej z ulicą Lubelską.

00:00 / 00:00

Radni PiS przypominają, że Olsztynowi przyznano niedawno pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Miasto otrzymało 20 milionów 600 tysięcy złotych, więc nie można mówić, że pieniędzy nie ma

– podkreśla radny PiS Jarosław Babalski.

00:00 / 00:00

Opozycyjni radni na razie nie otrzymali odpowiedzi na swoje propozycje. Projekt budżetu Olsztyna na przyszły rok zgodnie z przepisami musi być gotowy do 15 listopada.

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, PiS, inwestycje, ratusz, radni, Prawo i Sprawiedliwość
Koncert Leszka Możdżera zainauguruje sezon artystyczny Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

75. jubileuszowy sezon artystyczny Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie rozpocznie koncert z udziałem Leszka Możdżera. Już 1 października o godzinie 19 znanego pianistę można będzie usłyszeć z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV