Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ratuje życie, zdrowie i mienie. 112 – numer, który powinien znać każdy

112 – to najważniejszy numer, który powinien znać każdy. To klucz do natychmiastowej pomocy w sytuacjach awaryjnych. Dziś obchodzimy Europejski Dzień Numeru 112.

Wprowadzono go w Unii Europejskiej w 1991 roku, aby w każdym państwie członkowskim istniał identyczny numer alarmowy. Niektóre kraje Unii Europejskiej posiadają dodatkowe numery alarmowe. Tak wciąż jest w Polsce, ale numer 112 zdecydowanie wypiera inne.

Dzień Numeru Alarmowego 112 to wydarzenie, które ma na celu rozpowszechnianie wiedzy oraz zwiększanie świadomości społecznej na temat właściwego korzystania ze „112”. Dzwoniąc pod 112 można zgłosić: wypadek drogowy, pożar, omdlenia i utraty świadomości czy kradzież, włamanie lub użycia przemocy.

Na ogólnopolski system telefonu alarmowego 112 składa się 17 Centrów Powiadamiania Ratunkowego (CPR) – po jednym w każdym mieście wojewódzkim oraz w Radomiu.

Posłuchaj relacji

00:00 / 00:00

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w pomoc
Żołnierze WOT zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

W tegoroczny 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie włącza się 4. Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej. "Terytorialsi" z Warmii i Mazur przekazali na licytację fanty....

Zamknij
RadioOlsztynTV