Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ratownicy przestrzegają przed brawurą nad wodą. Podczas upałów ważne jest też bezpieczne korzystanie ze słońca

Fot. Łukasz Węglewski

Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe apeluje o rozwagę nie tylko podczas kąpieli w wodzie, ale także podczas korzystania ze słońca.

Marek Banaszkiewicz, dyżurny giżyckiego MOPR-u ostrzega przed słońcem, które bardzo mocno operuje nad Wielkimi Jeziorami Mazurskimi.

Trzeba mieć jakieś nakrycie głowy, jeżeli ktoś jest mniej odporny na promienie słoneczne, to dobrze jest założyć przewiewną koszulkę. Najważniejsze jest jednak nawadnianie organizmu i picie dużych ilości wody.

Ratownicy apelują o wzmożoną ostrożność nad wodą. Od początku czerwca w Polsce utonęło ponad 160 osób. Jak wynika ze statystyk podczas gorących letnich dni dochodzi do największej liczby wypadków. Podkomisarz Michał Gaweł z Komendy Głównej Policji przypomina, że najczęściej do utonięć dochodzi w jeziorach i rzekach. Jako przyczynę tych zdarzeń wskazuje kąpiele w miejscach niestrzeżonych oraz nieostrożność.

Policja przestrzega przed brawurą nad wodą i pływaniem pod wpływem alkoholu. Co piąta ofiara wypoczynku nad wodą wcześniej piła alkohol. Funkcjonariusze przypominają też, aby nie pozostawiać dzieci bez opieki, a podczas pływania na łódce czy motorówce zakładać kapok.

W tym sezonie najbardziej tragiczny był upalny ostatni weekend lipca. 25 i 26 lipca utonęło aż 17 osób.

Synoptycy podają, że na Warmii i Mazurach termometry pokażą dziś do 31 stopni C. Temperatura wody wynosi 22 stopnie.

Fot. P. Getka

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za B.Gajlewska i PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w alkohol, bezpieczeństwo, woda, jezioro, kąpiel
Sześć osób ukaranych za jazdę „na podwójnym gazie”

Sześciu pijanych kierowców w ciągu jednego dnia zatrzymali policjanci elbląskiej drogówki. Rekordzista miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas kontroli na drogach powiatu elbląskiego policjanci zatrzymali...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV