Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ratownictwo weterynaryjne

Hugo

Olsztyn był gospodarzem pierwszej edycji zawodów medycyny ratunkowej psów i kotów. Czteroosobowe zespoły miały za zadanie zdiagnozować pacjenta i udzielić mu pomocy.

Swoje działania studenci przeprowadzali na specjalnych psich fantomach. Do zawodów zgłosiło się stu chętnych – wystartowali w 25 zespołach ratunkowych. Musieli zmierzyć się ze skomplikowanymi przypadkami, zdiagnozować je i wdrożyć leczenie. Ze względu na to wydarzenie dziś w audycji Cztery Łapy chcemy porozmawiać o tym, czym jest i na czym polega ratownictwo weterynaryjne – temat bardzo ważny w życiu zwierząt. O szczegółach tematu opowiedziała nam Iga Wereszka – organizatorka zawodów.

Posłuchaj audycji Moniki Szczygło

00:00 / 00:00

ADOPCIAKI

Hugo

Dziś polecamy Waszej uwadze młodego psa Hugo. Jest około 2-letnim, niedużym psiakiem. Trafił do schroniska jako bezdomny. Jaki jest Hugo? Mieszka w budynku biurowym, gdzie spędza czas z innymi psami. Lubi zarówno szczeniaki, jak też starsze psy. Najchętniej spędzałby czas na zabawie, ale kiedy się zmęczy grzecznie odpoczywa na posłaniu. Pozostawiony z innymi psami nie niszczy, ładnie chodzi na smyczy, a człowiek jest dla niego najważniejszy. Hugo potrzebuje trochę czasu na naukę dobrych manier. Obecnie skacze na człowieka, a najchętniej wskakuje na kolana i jest wtedy z siebie bardzo zadowolony. Nie rozumie, że nie zawsze jest dobry czas na czułości. Hugo jest zaszczepiony, zachipowany, wykastrowany i gotowy do adopcji i przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach. Kontakt w sprawie adopcji: 606 507 829 (telefon od wtorku do soboty od 8 do 16, po 16 tej prosimy o kontakt SMS – oddzwonimy).

Hugo

Autor: M. Szczygło
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w adopciaki
Psy z Ukrainy

W czasie ostatniej audycji "Cztery łapy" zajęliśmy się tematem zwierząt, które przybywają do Polski z Ukrainy. Jak wygląda sytuacja schronisk w Ukrainie? Jak pomóc zwierzętom przybywającym...

Zamknij
RadioOlsztynTV