Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ranny owczarek niemiecki znaleziony przy drodze w Babiaku jest już w domu

fot.KWP

 Na trasie Lidzbark Warmiński – Orneta błąkał się duży pies. Zdezorientowane zwierzę wbiegało pod nadjeżdżające samochody. Jeden z kierowców zadzwonił na policję z prośbą o interwencję.

Gdy patrol przyjechał w okolice miejscowości Babiak, kierowca który zadzwonił na komendę, stał już z psem na poboczu. Jak się okazało był to owczarek niemiecki, zwierzę miało skaleczoną łapę. Nie sprawiał wrażenia włóczęgi, był zadbany i przyjazny. Na szyi miał skórzaną czarną obrożę z napisem „Dingo”.

Policjanci przetransportowali zwierzaka do weterynarza, gdzie został  opatrzony, a potem zawieziony  do schroniska.  Właściciele zjawili się bardzo szybko.

-W odnalezieniu właścicieli pomogły media społecznościowe i sąsiedzi, którzy zauważyli tam zdjęcie Dingo – powiedziała podkomisarz Izabela Niedźwiedzka-Pardela z warmińsko-mazurskiej Policji.

fot.KWP

 

Redakcja: J.Golon

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, pies, schronisko, samochody, trasa, ratunek, owczarek
Pies Straży Granicznej doprowadził funkcjonariuszy do posiadaczy marihuany

Cebra odnalazła marihuanę, młynki do mielenia suszu roślinnego, materiały do przygotowywania i przechowywania narkotyków w domach dwóch mieszkańców powiatu braniewskiego. Natomiast w lutym, pies tropiący Jager...

Zamknij
RadioOlsztynTV