Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Randki online – czy to dobry pomysł?

Szukanie partnera czy partnerki w internecie już dawno przestało kogokolwiek dziwić. Sieć daje niezwykłe możliwości poznawania nowych osób. Nie jesteśmy już ograniczeni tylko do najbliższego otoczenia w wyborze przyjaciół, kochanek, kochanków czy potencjalnych partnerów życiowych. Jeśli zastanawiasz się, czy randki online to dobry pomysł, zachęcamy do lektury poniższego artykułu.

Marta przez długi czas była singielką. Nie miała szczęścia do facetów. Ci, z którymi umawiała się na randki, okazywali się albo strasznymi nudziarzami, albo zadufanymi w sobie narcyzami, a czasem jednymi i drugimi. Biurowa codzienność nie sprzyjała nawiązywaniu nowych znajomości, a szukanie życiowego partnera w klubach tanecznych czy w innych hałaśliwych miejscach nie było w jej stylu. Zniechęcona niepowodzeniami ośmieliła się założyć profil na portalu randkowym.

Z początku miała opory: co pomyślą koleżanki lub rodzina, gdy się przypadkiem dowiedzą, że założyło konto w tego typu serwisie? Ale machnęła na to ręką, mając nadzieję, że randki online coś zmienią w jej życiu. Dziś jest szczęśliwą mężatką, a swoją drugą połówkę poznała właśnie za pośrednictwem portalu randkowego.

Randki online kiedyś i dziś

Historia Marty nie jest tylko jej historią: wiele kobiet i wielu mężczyzn bezskutecznie poszukuje swojej drugiej połówki. Nieco mniejsza liczba z nich znajduje w końcu wymarzonego partnera – czy to w realu, czy też dzięki dobrodziejstwu globalnej sieci WWW. Kiedyś korzystanie z portali randkowych uchodziło za obciach, za przejaw nieudacznictwa czy niezaradności – obecnie robią to niemal wszyscy, niezależnie od atrakcyjności fizycznej, liczby zer na koncie bankowym, a nawet statusu cywilnego. Randki online się upowszechniły, zyskały społeczną akceptację i trudno sobie wyobrazić, by ludzie przestali nagle korzystać z  technologicznych udogodnień.

Oczywiście z poznawaniem nowych ludzi przez internet wiążą się pewne zagrożenia, z których warto sobie zdawać sprawę. Dzięki poradom na takich portalach jak MyDwoje można jednak zminimalizować ryzyko nieprzyjemnych czy nawet dramatycznych doświadczeń. Zdecydowana większość użytkowników portali i aplikacji randkowych to zwykli, normalni ludzie, nie zaś przestępcy, psychopaci i potencjalni gwałciciele. Dla własnego bezpieczeństwa warto trzymać się kilku żelaznych zasad, o których powiemy nieco więcej w dalszej części artykułu. Tymczasem należy stwierdzić, że randki online mogą być ciekawym i wzbogacającym doświadczeniem. A także szansą na poznanie wartościowych osób.

Randki online: sprecyzuj swoje oczekiwania

Wydawałoby się, że randki online to nie żadna filozofia: oglądasz profile, lajkujesz zdjęcia i wymieniasz wiadomości z innymi użytkownikami. By jednak nie marnować czasu, warto najpierw sprecyzować swoje oczekiwania wobec potencjalnego partnera czy potencjalnej partnerki. Tylko niektórzy zaprzątają sobie takimi kwestiami głowę. Reszta idzie na żywioł, licząc na to, że z tego nieprzebranego morza twarzy wyłoni się w końcu ktoś idealnie dopasowany.

Eksperyment przeprowadzony przez takie portale jak match.com i eHarmony.com pokazuje, że mężczyźni spędzają o 65% więcej czasu na oglądaniu zdjęć niż na czytaniu profili. Wygląd, owszem, może być dla kogoś ważny, ale jeśli stanowi jedyne kryterium, to raczej nie ma co liczyć na szczęśliwe zakończenie poszukiwań. Zanim zalogujesz się na swoje konto i zaczniesz bezrefleksyjnie przeglądać kolejne profile, odpowiedz sobie na kilka kluczowych pytań dotyczących potencjalnej partnerki czy potencjalnego partnera.

Randki online: nie podawaj fałszywych informacji na swój temat!

Innym często popełnianym błędem jest podawanie nieprawdziwych informacji na swój temat. Prof. Catalina L. Toma z University of Wisconsin-Madison, prof. Jeffrey T. Hancock z Cornell University i prof. Nicole B. Ellison z Michigan State University zapoznali się dokładnie z profilami 80 osób, a następnie spotkali się z nimi w realu, sfotografowali je, sprawdzili wiek, zmierzyli wagę i wzrost.

Okazało się, że kobiety odejmowały sobie średnio 4 kilogramy, a mężczyźni zawyżali swój wzrost. Badani mieli nadzieję, że dzięki lekkiemu nagięciu prawdy zwiększą swoje szanse na poznanie kogoś wartościowego. Wbrew zamierzeniu nie przynosi to dobrych skutków, ponieważ rozczarowanie, jakiego doznają osoby oszukane, bywa zbyt silne, aby znajomość mogła być kontynuowana.

Podsumowanie

Randki online to wygodny i ciekawy sposób na poznawanie nowych ludzi. Nie musisz nigdzie wychodzić (przynajmniej dopóki się z kimś nie umówisz), masz do wyboru o wiele więcej kandydatek lub kandydatów niż w realu, a nawiązany kontakt można łatwo zerwać, jeśli uznasz, że nie chcesz kontynuować znajomości. Dlatego jak najbardziej warto założyć konto na portalu randkowym. Miłej zabawy!

 

Artykuł sponsorowany

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Budowa linii tramwajowej w Olsztynie. Zmiany w organizacji ruchu tydzień później, niż planowano

Tydzień później, niż planowano, wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu na ul. Krasickiego w Olsztynie. Pierwotnie zmiany miały obowiązywać od środy. Generalny wykonawca robót przy budowie...

Zamknij
RadioOlsztynTV