Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rajdowe MŚ bez Volkswagena!

Po czterech latach, w których Volkswagen cztery razy wygrał klasyfikację konstruktorów, niemiecki producent wycofał się z rywalizacji w rajdowych mistrzostwach świata – poinformował koncern w środę. Volkswagen decyzję o wycofaniu się argumentuje przygotowywanym programem sportowym, który realizowany będzie od 2017 roku. Ma skoncentrować się głównie na nowych technologiach.

„Marka Volkswagen stoi przed ogromnymi wyzwaniami. W związku z przewidzianą rozbudową systemu elektrycznych pojazdów musimy skoncentrować wszystkie nasze wysiłki na technologiach” – powiedział w środę na spotkaniu z 200 współpracownikami szef pionu rozwoju Frank Welsch.

Jednym z kierowców Volkswagena jest triumfator ostatnich czterech edycji cyklu Sebastien Ogier. Wszystko wskazuje na to, że Rajd Australii 17-20 listopada będzie ostatnim występem Francuza w aucie tej marki. W ubiegłą niedzielę Volkswagen zapewnił sobie w Walii po raz czwarty mistrzostwo świata.

Przypomnijmy, że pod koniec października br. oficjalnie ogłoszono, że Rajd Polski w Mikołajkach będzie po raz kolejny rundą Mistrzostw Świata WRC.  W przyszłym sezonie w mistrzostwach świata w dalszym ciągu rywalizować mają zespoły Hyundai i M-Sport (Ford), wrócą także Citroen i Toyota.

(PAP/jej/ mm/ krys/ls)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mikołajki, WRC, volkswagen
Rajd Polski po raz kolejny w Mikołajkach! Będzie rundą WRC

To już pewne - Rajd Polski nadal będzie rundą Mistrzostw Świata WRC. Na początku lipca po raz kolejny odbędzie się w Mikołajkach. Informację potwierdził Polskiemu Radiu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV