Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rafał Gikiewicz o finale Pucharu Polski

W środę piłkarze Legii Warszawa zdobyli pierwsze w tym sezonie trofeum – Puchar Polski.

Podopieczni Jana Urbana pokonali w finałowym dwumeczu Śląsk Wrocław. W pierwszym spotkaniu we Wrocławiu lepsi okazali się stołeczni, wygrywając 2:0. W drugim pojedynku w Warszawie – Śląsk wygrał 1:0.

W składach obu drużyn wystąpiło trzech zawodników pochodzących z Warmii i Mazur. W Legii – Daniel Łukasik z Giżycka, natomiast w Śląsku – bracia bliźniacy – Rafał i Łukasz Gikiewiczowie.

Po drugim meczu finałowym Pucharu Polski Piotr Świniarski dodzwonił się do bramkarza Śląska – Rafała Gikiewicza, który opowiedział nam jak się grało w decydujących meczach o krajowy puchar.

00:00 / 00:00

Podczas drugiego meczu finałowego na Pepsi Arenie w Warszawie, grupa kibiców Śląska odpaliła race i rzucała nimi na boisko oraz w trybuny. Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej ukarała ich zakazem wyjazdowym na mecze Śląska na… 7 miesięcy. Rafał Gikiewicz uważa, że to surowa kara, ale bardzo potrzebna dla nierozsądnych ludzi.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piłka nożna, Puchar Polski
Kolejne przegrane Olimpii i Concordii

Na tarczy wracają do Elbląga II-ligowe drużyny Olimpii i Concordii. Bilans 28 kolejki to dwie porażki. Szczególnie bolesna jest porażka Olimpii, która występując w roli faworyta...

Zamknij
RadioOlsztynTV