Radni PO zaproponowali utworzenie funduszu komunalnego
„Na sprzedaży mieszkań komunalnych miasto chciało zarobić 8 milionów złotych. Zarobiło około 13. Mamy więc nadwyżkę, którą trzeba wykorzystać” – mówili olsztyńscy radni PO i zaproponowali utworzenie funduszu komunalnego.
Miałyby na niego wpływać pieniądze ze sprzedaży takich lokali, co pozwoliłoby kupić mieszkania o lepszym standardzie dla najbardziej potrzebujących – podkreślał Robert Szewczyk z Platformy.
„O żadnej nadwyżce nie ma mowy” – oponował natomiast prezydent Piotr Grzymowicz i przypominał, że miasto liczy sprzedaż całego mienia, a nie tylko lokali komunalnych.
Z pomysłem nie do końca zgadzali się radni PiS. „Koalicja zafundowała lokatorom komunalnym duże podwyżki czynszów. Może warto zacząć od zmiany tych zapisów?” – pytał Grzegorz Smoliński.
Zdaniem radnych PO, taki fundusz powinien powstać przede wszystkim po to, aby umożliwić lokatorom mieszkań komunalnych godziwe warunki życia. Robert Szewczyk podkreślił, że ponad 60% mieszkań komunalnych w Olsztynie zostało wybudowanych przed 1945 rokiem. (M.Świniarski/as)



















![Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA] Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FIMG_9865-scaled-1.jpeg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)


![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)





