Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni Nidzicy nie przyjęli budżetu. Zarzucają burmistrzowi nadmierne zadłużanie miasta

Urząd Miejski w Nidzicy. Fot. Łukasz Węglewski

Nidzica bez budżetu na rozpoczęty właśnie rok. Radni nie przyjęli go, zarzucając burmistrzowi nadmierne zadłużanie miasta.

Władze Nidzicy zaplanowały dochody na poziomie ponad 91 mln złotych, a wydatki – na poziomie prawie 101 mln. Stąd niemal 10-milionowy deficyt i rosnące zadłużenie miasta.

Burmistrz Jacek Kosmala twierdzi, że to konieczne. W planach budżetowych urząd miasta zapisał m.in. uzbrojenie działki przy dawnej drodze nr 7 oraz doprowadzenie drogi i uzbrojenie dwóch działek na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. „Mamy chętnych zainteresowanych inwestowaniem na tych działkach” – zaznacza burmistrz Kosmala.

Burmistrz zaprosił radnych na spotkanie w przyszłym tygodniu. „Chętnie pochylę się nad ich propozycjami, ale muszą dokładnie podać, gdzie zmniejszyć wydatki” – mówi Jacek Kosmala. Radni oczekują tego samego od burmistrza.

Jeśli z tego impasu nie uda się wyjść do końca stycznia, budżet Nidzicy uchwalą nie radni, ale Regionalna Izba Obrachunkowa.

Oprócz Nidzicy, budżetowe problemy mają też Korsze. Tu radni w ogóle nie mogli uchwalić budżetu, bo Regionalna Izba Obrachunkowa zaopiniowała go negatywnie. Wprawdzie Korsze zaplanowały nadwyżkę budżetową, ale jest ona zbyt mała, by wystarczająco zmniejszyć zadłużenie Korsz. Władze miasta odwołały się od decyzji RIO, rozpatrzenie tego odwołania zaplanowano na przyszły tydzień.

Autor: Andrzej Piedziewicz
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Nidzica, budżet
Huragan Morąg doczekał się remontu stadionu. Radni przyjęli budżet miasta

Radni gminy przyjęli  tegoroczny budżet w wysokości  nieco ponad 125 milionów złotych. Przewidziane dochody przekraczają  115 , a deficyt szacowany jest na 2,5 miliona złotych. W...

Zamknij
RadioOlsztynTV