Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni dyskutowali o budżecie Olsztyna

fot. Przemysław Getka

Zmiany w budżecie Olsztyna na ten rok oraz zmiany w wieloletniej prognozie finansowej były jednym z głównych tematów 46. sesji Rady Miasta Olsztyna.

– Życie społeczne i gospodarcze ma swoją dynamikę i musimy na to reagować – wyjaśnia przewodniczący koalicyjnego klubu Ponad Podziałami Mirosław Gornowicz.

Dodatkowo doszło do rozliczenia tzw. wolnych środków z roku poprzedniego i trzeba było też podjąć decyzję odnośnie tych środków. Ten budżet liczy setki stron, trudno mówić w krótkiej wypowiedzi o szczegółach. Jest to po prostu rutynowa, cykliczna nowelizacja budżetu dostosowująca jego zapisy do spraw, które w międzyczasie miały miejsce.

00:00 / 00:00

– Z ust prezydenta Olsztyna padły w tym roku konkretne deklaracje i oczekiwalibyśmy przynajmniej częściowego ich zrealizowania – mówi szef opozycyjnego klubu radnych PiS Radosław Nojman.

Mam na myśli zawarcie już w tych zmianach – obecnie procedowanych – planu podwyżek dla pracowników Ratusza i jednostek podległych Urzędowi Miasta, a też realnego rozwiązania, czy też częściowego rozwiązania sytuacji z klubem Stomil Olsztyn. Dlatego te zmiany – takie kosmetyczne – nie satysfakcjonują nas i będziemy przeciwni tym uchwałom.

00:00 / 00:00

Ostatecznie zmiany przegłosowano. Za było 16 radnych, przeciw 6, a jeden wstrzymał się od głosu.

Olsztyńscy radni przyjęli także rezygnację Jarosława Babalskiego z Prawa i Sprawiedliwości z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta. – Ta rezygnacja ma konkretny kontekst – wyjaśnia Mirosław Gornowicz.

00:00 / 00:00

– To działanie stricte polityczne – nie ma wątpliwości Radosław Nojman.

00:00 / 00:00

Radosław Nojman zapowiedział, że PiS będzie dążyło do szerszej debaty na temat funkcjonowania olsztyńskiej Rady Miasta.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rada Miasta, sesja
Radni województwa podzieleni w sprawach budżetowych

Uchwałę dotyczącą pomocy świadczonej przez województwo warmińsko-mazurskie na rzecz obywateli Ukrainy, w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego państwa, wszyscy radni sejmiku województwa przyjęli...

Zamknij
RadioOlsztynTV