Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radna nie kupowała głosów

W Ostródzie zakończyła się sprawa, w której oskarżoną była m. in. Grażyna Ostas, radna Rady Powiatu w Ostródzie. Prokuratura zarzucała jej przekupstwo w zamian za głosy w wyborach samorządowych w 2010 roku. Radną uniewinniono.

Sąd w uzasadnieniu wyroku uniewinniającego poddał w wątpliwość materiał dowodowy i zeznania świadków w procesie.

To była trudna sprawa, złożony materiał dowodowy i świadkowie, którzy za każdym razem zmieniali swoje zeznania. – mówiła Gazecie Olsztyńskiej Marzena Madrak, sędzia prowadząca rozprawę. Dodała że sąd, żeby wydać wyrok skazujący, musi mieć niepodważalne dowody na czyn zabroniony, a tych dowodów w tym procesie nie było.

W dniu wyborów jeden z głównych świadków oskarżenia miał widzieć Grażynę Ostas, w której samochodzie siedziało czterech mężczyzn. Kandydatka w wyborach do rady powiatu miała według świadka kupić mężczyznom kilka butelek piwa i papierosy za to, że oddadzą na nią głosy. Jednemu z nich miała też obiecać pomoc w zatrudnieniu. (mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, wybory, Ostróda
Remisowy dwumecz młodych piłkarzy

Około 4 tysięcy osób oglądało drugi towarzyski pojedynek młodzieżowych reprezentacji Polski i Walii. Piłkarze wystąpili w Ostródzie. Trybuny w zdecydowanej większości zapełnili uczniowie miejscowych szkół. Atmosferą...

Zamknij
RadioOlsztynTV