Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radio Olsztyn, jak co roku przygotowuje Szlachetną Paczkę. Prezentem będzie remont mieszkania

Dziennikarze Radia Olsztyn i wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzili rodzinę, którą nasza rozgłośnia wzięła w tym roku pod opiekę. Wybraliśmy rodzinę z Zatorza w Olsztynie.

Podczas wizyty nie zasypaliśmy jej świątecznymi podarunkami. Plan jest inny – do końca roku przeprowadzimy remont ich mieszkania.

00:00 / 00:00

Rodzina, którą wybraliśmy to rodzice i dwóch nastoletnich chłopców. Pani Magdalena zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym, ma problemy z poruszaniem się. Pan Krzysztof, również ze względu na zły stan zdrowia, od kilku miesięcy nie ma pracy. Rodzina od 16 lat mieszka w starej kamienicy na olsztyńskim Zatorzu. Chociaż pan Krzysztof systematycznie przeprowadza w mieszkaniu drobne naprawy, lokal wymaga generalnego remontu.

Marzeniem rodziny są uchwyty do podtrzymywania się, by niepełnosprawna pani Magdalena bezpiecznie mogła poruszać się po mieszkaniu. My damy im znacznie więcej.

Fot. Agnieszka Podbielska

Fot. Agnieszka Podbielska

Autor: K.Grabowska
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Boże Narodzenie, pomoc, szlachetna paczka
Uczniowie szykują dary dla polskich rodzin na Litwie. Akcja trwa do czwartku

Jeszcze przez cztery dni można wspomóc akcję pomocy dla polskich rodzin z Trok na Litwie. Drugi raz zbiórkę organizują Szkoła Podstawowa nr 25 w Olsztynie i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV