Punkt Stomilu w Opolu! Biało-niebiescy zremisowali z Odrą 2:2

Sceny jak z dobrego sensacyjnego filmu, oglądali kibice na stadionie Odry Opole.

Wprawdzie w pierwszej połowie starcia gospodarzy ze Stomilem Olsztyn gole nie padły, ale w drugiej – emocji było co nie miara.

Najpierw – gola dla gospodarzy zdobył w 59 minucie Piotr Żemło. Wyrównał – niecały kwadrans później Szymon Sobczak, który dwie minuty potem nie wykorzystał rzutu karnego. Było zatem 1:1, a w doliczonym czasie Płamen Kraczunow podwyższył na 2:1 dla Stomilu. Kiedy olsztyńscy kibice czekali na końcowy gwizdek sędziego, gospodarze ruszyli z kontrą i chwilę potem wyrównali, a niefortunnym strzelcem był… bułgarski stoper Stomilu, który zaliczył samobója.

Remis 2:2 nie jest zły, bo Stomil jest od ośmiu ligowych spotkań niepokonany. To cieszy trenera Piotra Zajączkowskiego.

00:00 / 00:00

Grę Stomilu komplementował trener Odry – Mariusz Rumak.

……………………..

Odra Opole – Stomil Olsztyn 2:2 (0:0)
1:0 – Piotr Żemło (59′), 1:1 – Szymon Sobczak (73′), 1:2 – Płamen Kraczunow (90’+1′), 2:2 – Płamen Kraczunow (90’+3′-samobójcza).
Odra Opole: Artur Krysiak – Tomáš Mikinič, Piotr Żemło, Paweł Baranowski, Łukasz Winiarczyk – Krzysztof Janus (53′ Rafał Niziołek), Miłosz Trojak (14′ Sebastian Bonecki), Mateusz Czyżycki, Dawid Błanik – Iván Martín (81′ Szymon Skrzypczak), Jakub Moder.
Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński – Janusz Bucholc, Jakub Mosakowski, Płamen Kraczunow, Lukáš Kubáň – Mateusz Gancarczyk, Waldemar Gancarczyk, Grzegorz Lech, Łukasz Jegliński (65′ Maciej Pałaszewski), Bartłomiej Niedziela (64′ Kamil Mazek) – Szymon Sobczak (89′ Michał Suchanek).

Żółte kartki: Miłosz Trojak, Piotr Żemło, Sebastian Bonecki, Jakub Moder (Odra Opole), Łukasz Jegliński, Waldemar Gancarczyk (Stomil Olsztyn).

Olimpia wygrywa z Rozwojem i wreszcie opuszcza strefę spadkową w II lidze

Niezwykle cenne zwycięstwo w II lidze odniosła elbląska Olimpia, która w meczu drużyn walczących o utrzymanie pokonała w Katowicach miejscowy Rozwój 1:0. Jedynego gola zdobył w...